Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Dlaczego mieszkańcy powinni uczestniczyć w sesjach rady miejskiej? Czy mają takie możliwości? Ostatnia sesja pokazała, że burmistrz i rada miejska bronią się wszelki sposobami przed wypowiedziami i opiniami mieszkańców.

 

 

Stan epidemii to pretekst dla burmistrza, aby zablokować wypowiedzi mieszkańców miasta w trosce o „bezpieczeństwo"? Czy burmistrz ma rację? Jeden z mieszkańców miasta, przed piątkową sesją przesłał emalia do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Ze względu na brak możliwości uczestniczenia w XXV Sesji Rady Miejskiej oraz komisjach rady miejskiej, z powodu stanu epidemii, przesyłam moje wystąpienie w celu wydrukowania i odczytania na XXV Sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie, w dniu 24-04-2020 r. oraz  dołączenia wystąpienia, jako załącznik do protokołu rady miejskiej.

Ponieważ nie zostałem powiadomiony o posiedzeniu "Komisji skarg, wniosków i petycji", która przedstawiła już projekt uchwały, a z doniesień medialnych wynika, że w Tabeli danych dotyczących podwyżki opłat za odpady komunalne,  burmistrz wpisał "70%"  zamiast "około 83%"  proszę o dostarczenie mojego pisma również na posiedzenia komisji rady miejskiej, w celu rozpatrzenia skargi przesłanej przez RIO w Olsztynie.”

Do e-maila załączył PDF „Wniosek SK do RM i BM ws obniżenia opłat za odpady 2020-04-21” ze szczegółowymi obliczeniami w siedmiu tabelach, do odczytania i ściągnięcia >tutaj<.

Dlaczego wystąpienie nie było odczytane, o jaką uchwalę chodziło i z jakiego powodu burmistrz podczas sesji porwał swoją anykoronawirusową rękawiczkę? Napiszemy wkrótce.

PS

W artykule Jak spotkać się z rodziną w Święta Wielkanocne? pisaliśmy, że zespół specjalistów z Centrum Technologii Cyfrowych, pracowników Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej,  przygotował praktyczny kurs „Jak przygotować i prowadzić spotkania zdalne”.

Takie spotkania są prowadzone przez nauczycieli w szkołach, w sejmie, niektórych samorządach, a od dawna w krajowym i międzynarodowym biznesie.

Czy mieszkańcy powinni mieć zdalny dostęp umożliwiający wygłoszenie swoich wypowiedzi? Czy burmistrz Kętrzyna umie z tego korzystać? Nie wiemy, ale jeśli nie, to niech burmistrz zapyta nauczycieli, którzy wykorzystują „spotkania zdalne” do nauki uczniów ze szkoły podstawowej. Może go nauczą, jak to się robi?

PPS

Komentarze do artykułu można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Spis treści