Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

28 wrzesień 2016 r.

  Zrobię im niezłe kino w sprawie szpitala – odgrażał się w myślach Hecyk wchodząc do kina gdzie jego zaufani przygotowali spektakl „Miasto bierze szpital”

  Było tak, jak zaplanował. Na scenie siedzieli w roli „ekspertów” byli dyrektorzy szpitala i na zmianę zadawali ciosy aktualnemu dyrektorowi. Po tej części spektaklu, miały nastąpić przygotowane wcześniej głosy „niezadowolonych pacjentów” a na koniec On, najważniejszy ToW HECYK, miał zadać nokautujący cios staroście.

  Pierwsza część przebiegła w miarę sprawnie. Wprawdzie aktualny dyrektor sprytnie unikał ciosów, ale Hecyk złożył to na karb „niedyspozycji” byłych dyrektorów - „ekspertów”.

  Słabi są – myślał Hecyk – pięciu na jednego i nie mogą sobie poradzić. Znowu Ja będę musiał to zrobić. Jak zwykle na nikogo nie można liczyć.

   Druga niespodziana spotkała Hecyka przy głosach z sali. Do mikrofonu dorwało się dwóch „niezaplanowanych” uczestników, którzy na zmianę zadawali byłym dyrektorom niewygodne pytania typu „czy prawdą jest, że pełnił pan dyżur 26 godzin na dobę”, „jeżeli było tak źle to, co źle robiliście, jako dyrektorzy”. Zdenerwowany Hecyk wyskoczył z fotela, wyszedł, ochłonął na dworze i po chwili wrócił. Usiadł na końcu sali. Tymczasem rozochocona dwójka na zmianę zaczęła wytykać błędy i o zgrozo stawiać zarzuty, że On Hecyk przeznaczył 4 miliony na remont należącego do kolei dworca, lub marnuje 3 miliony na remont ośrodka w węgorzewskim powiecie…

  Nie wytrzymał. Wstał i wykrzyczał – Tego już za dużo. Teraz Ja będę mówił. - I zaczął tokować po swojemu. Mów do rzeczy – odezwał się nagle głos z sali. Hecyk spojrzał niepewnie w tamtą stronę, lecz dalej perorował po swojemu. Proszę mówić na temat odezwała się po chwili Pani z pierwszego rzędu. Spojrzał na nią groźnie i wypalił – To może Pani będzie mówić. Może Pani będzie burmistrzem.
Będę – głośno i dobitnie odpowiedziała.

  Hecyka zatkało…

  cdn.

  Wszelkie podobieństwo do osób z naszego miasta jest nieplanowane i zupełnie przypadkowe a żadna z sytuacji nigdy się nie wydarzyła a nawet wydarzyć się nie mogła.

Anymon

Spis treści