Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Ważne oświadczenie Radnej Marzeny Gajek

Radna Marzena Gajek wygłosiła, podczas LXIII Sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie, w dniu 7 listopada 2022 r., ważne oświadczenie w sprawie zachowania członków Klubu Aktywny Samorząd.

- Spotykam się, nadal z zarzutami o moim nielojalnym zachowaniu wobec Klubu Aktywny Samorząd i dlatego zmuszona jestem do wydania oświadczenia.

W życiu rodzinnym i zawodowym kierują mną zasady: zaufania, lojalności, prawdy i uczciwości. Podobnego zachowania społecznego oczekuję od otoczenia. Klub czy koalicja powinny podążać solidarnie w jednym kierunku, a regułą jest by te zasady obowiązywały wszystkich obecnych.

Oświadczam, że jako radna z ramienia Klubu Aktywny Samorząd doświadczyłam łamania powyższych reguł ze strony członków Klubu.

Nie widzę tam lojalności, uczciwości, a najmniej jest szacunku do innych osób, w tym do mojej osoby, a teraz do prawdy.

W radzie miejskiej z ramienia Aktywnego Samorządu funkcje pełniło pięciu jego członków. Jednak ważne strategiczne spotkania odbywały bez mojego udziału. Mimo podjętych prób ustalenia przyczyny, początkowo nie udało mi się ustalić; dlaczego nie jestem członkiem tych spotkań?

Brak wsparcia ze strony kolegów potwierdzał tylko przyzwolenie na traktowanie mnie w nierówny, daleki od solidarnego sposób.

W obliczu wysoce niewygodnego dla Aktywnego Samorządu mojego zdeterminowania, otrzymałam odpowiedź. Moja nieobecność (na tych spotkaniach), to działanie zamierzone, a spotkania były dedykowane, cytuję: "dla kluczowych „graczy”, które tworzyły Klub". Ja, mimo czynnego uczestnictwa w Klubie, taką osobą nie byłam, co zostało mi jasno zakomunikowane

Straciłam zaufanie do członków Klubu. Inaczej wyobrażam sobie pracę w samorządzie. Uważam, że właściwie wykonam ją, jako radna niezależna.

Zachowania Aktywnego Samorządu wydały mi się nieetyczne, dalekie od uczciwych i sprzeczne z funkcją społeczną pełnioną przez członków Klubu.

Podjęłam suwerenną, słuszną z moimi zasadami, decyzję o odejściu z klubu AS. Zdaję sobie sprawę z idących konsekwencji; wypowiedzi sugerujących o mojej rzekomej zdradzie i rzekomym braku lojalności. W lipcu nie widziałam potrzeby wyjaśniania tej sytuacji, która była i jest, zarówno dla mnie jak i dla klubu, bardzo niekomfortowa i bolesna.

Niestety, mimo upływu czasu, nadal doświadczam zachowań, które nie mają nic wspólnego z kulturą oraz spotykam się z ostrą krytyką mojej osoby, przez członków Klubu Aktywny Samorząd.

Nawołuję do zaprzestania dalszego pomawiania mnie przez członków Klubu Aktywny Samorząd.

KBC

Na oświadczenie radnej nie odpowiedziała żadna z osób z Klubu Radnych Aktywny Samorząd. Ani Krystian Abramowicz, Daniel Sapiński, Marian Toruński, ani Zofia Waszkiewicz. Nie odpowiedział również Ryszard Niedziółka - burmistrz z Komitetu Aktywny Samorząd.

Nie zaprzeczyli słowom Radnej Marzeny Gajek.

Na czym polegała dotychczasowa aktywność członków Aktywnego Samorządu?

Na zajmowaniu dobrze płatnych stanowisk w mieście?

Na zatrudnianiu swoich znajomków - mieszkańców obcych miejscowości?

Na lekceważeniu mieszkańców Kętrzyna?

 

 

 

 

Spis treści