Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Kto zwróci Spółdzielcom zawyżone zaliczki za ogrzewanie?

Książek, to prezes bez absolutorium. To on, podczas walnego zgromadzenia, wydawał bezprawne polecenia operatorowi głosowania elektronicznego i utrudniał głosowanie nad uchwałą o odwołanie prezesa Książka i jego (…) głównej księgowej A. Nahornej.

Książek z Nahorną znów namieszali z zaliczkami na centralne ogrzewanie. W 2022 roku je podwyższyli, bo nie uwzględnili okresu letniego z mniejszymi fakturami za ogrzewanie. Potem nie uwzględnili rekompensat wprowadzonych ustawą z 15 września 2022 roku.

Spółdzielcy z Pioniera pytają:

- Dlaczego Książek z Nahorną podnieśli zaliczki w sierpniu, skoro było wiadomo, że we wrześniu wchodzi ustawa o rekompensatach?  Czy to znaczy, że od października do stycznia kantowano nas po to, aby od lutego obniżyć o 100 zł? A co ze zwrotem zawyżonych zaliczek (około 600 zł) za poprzednie miesiące? Kiedy Książek z Nahorną zwrócą nam te pieniądze?

- Dlaczego w moim budynku znów poszło w górę? Mam 9 zł za metr kwadratowy a blok z podzielnikami 2 razy mniej. To jest przecież ta sama ciepłownia!

- Ustawa o cieple z rekompensatą obejmuje również obniżkę ceny ciepłej wody użytkowej, która w Reszlu sięga w skrajnych przypadkach 117 zł netto za 1 metr sześcienny. To smutny rekord. Przecież w Reszlu większość ciepła jest teraz uzyskiwana z najtańszego paliwa - z trocin.

- Dlaczego mamy podwyżkę, skoro rekompensata jest od października 2022 do kwietnia 2023, a mieszkania bez podzielników mają okres rozliczeniowy od stycznia do grudnia? Gdzie się podziała rekompensata za 3 miesiące 2022 roku?

 

 

 

 

Spis treści