Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Następny wniosek

o odwołanie Książka i Nahornej!

Książek wnioskował o wykreślenie rady nadzorczej kadencji 2017-2022 SM Pionier w Kętrzynie.

Chciał zarządzać bez żadnej kontroli!

Sąd rejestrowy KRS nie pozwolił na zarządzanie bez nadzoru i odmówił wykreślenia rady nadzorczej. Po czteromiesięcznej przerwie RN kadencji 2017-2022 rozpoczęła obrady w styczniu 2023 r.

Rada nr 1/2023 w dniu 31-01-2023 r. Książek i Nahorna obiecali członkom rady nadzorczej, że do końca marca złożą rezygnacje z funkcji prezesa i członka zarządu. Zrobili to w obecności członków rady nadzorczej kadencji 2017-2022.

Rada nr 2/2023 w dniu 17-02-2023 r. Książek wycofuje się ze swojej obietnicy i mówi, że ani on, ani Nahorna takiej deklaracji nie składali. Nahorna nie potwierdziła tego, bo nie przyszła na radę nadzorczą.

Jednak czworo członków rady stwierdziło, że taka obietnica została złożona. Członkowie rady zażądali przygotowania uchwał o odwołanie Książka i Nahornej.

Rada nr 3/2023 w dniu 10-03-2023 r. Książek nie przygotował uchwał o odwołanie członków zarządu i nie zlecił ich przygotowania radcy prawnemu. Członkowie rady podjęli decyzję o zwołaniu następnej rady w dniu 17-03-2023 r., o godz. 16 w celu odwołania Książka i Nahornej.

Rada nr 4/2023 w dniu 17-03-2023 r. 17 marca 2023 r., przed posiedzeniem rady nadzorczej, w piątek, po godzinie 13, do budynku SM Pionier przyszli przewodniczący rady Lenkowski i członek rady Lisowski. Podobno ponad godzinę rozmawiali z Książkiem. Opuścili biuro przed 15 i już na posiedzenie rady nadzorczej nie przyszli. Na posiedzeniu rady nie pojawił się również Książek, Nahorna i prawnik Spółdzielni.

Na posiedzeniu rady nadzorczej zjawili się Tadeusz Ścibek, Ewa Dziekońska-Piłat, Lucyna Michalczyk i Henryk Skórka. Postanowiono zwołać radę w następnym terminie.

KBC

Czy Książek jest tak tchórzliwy, że boi się głosowania na radzie nadzorczej? Tej radzie, która jak kiedyś mówiono, była jego posłuszną radą?

Czy Książek jest tak tchórzliwy, że boi się następnego Walnego Zgromadzenia, które może go odwołać?

Jakie interesy łączą Książka i Nahorną z Lenkowskim i Lisowskim? Co ta „grupa czworga” ma do ukrycia, że nie przyszła na radę nadzorczą?

Czy wspólne rozmowy, w celu nie przybycia na radę nadzorczą, to „zmowa”? Czy pozwolimy na to, aby wbrew Prawu spółdzielczemu i Statutowi SM Pionier, „grupa czworga” mogła przedłużać kadencję prezesa bez absolutorium i jego księgowej?

 

 

 

 

Spis treści