Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Kto jest hejterem?

Marek P.?

czy

Paweł M.?

Hejter (nienawistnik) – określenie osoby, która publikuje w internecie (zwykle pod pseudonimem) agresywne, obraźliwe komentarze pozbawione rzeczowej argumentacji i wygłaszane pod adresem konkretnej osoby lub osób, z zamiarem stalkingu i mowy nienawiści.

To jeden z wielu przykładów hejtu:

Ten hejt można zobaczyć w dyskusji, na zamkniętej grupie, którą założył Paweł M. Tam też można zobaczyć adres profilu Facebook domniemanego hejtera Marka P.

Kim jest Paweł M.? To założyciel i administrator własnej prywatnej grupy, zamkniętej do zwykłych mieszkańców (tajnej), założonej na Facebooku w październiku 2023 r. pod "fałszywą flagą" w postaci nazwy która miała bronić mieszkańców podwyżkami. To agent u.......... spółki .....

Uczestników którzy krytykują jego wpisy usuwa z grupy, przez co nie daje możliwości odpowiedzi osobom, które bezzasadnie obmawia.

To tchórzliwe postępowanie Pawła M. uniemożliwia prostowanie nieprawdziwych postów i manipulacji. Duża część uczestników profilu to fałszywe tożsamości, które są wykorzystywane do hejtowania a udają prawdziwe osoby.

Paweł M wykorzystał profil, w kampanii do rady miejskiej, namawiając uczestników do głosowania na swoją osobę. Sądził, że prawdziwi członkowie grupy będą tak naiwni, że mu uwierzą i na niego zagłosują. 

Członkowie grupy nie byli naiwni:

Kandydat do rady miejskiej Paweł M. uzyskał tylko 36 głosów. Ponadto przed głosowaniem skompromitował się w oczach kandydatów do rady, ze swojej grupy, o czym pisaliśmy w artykule: Kampania „tunelowana” czyli: Kto kogo wpuścił w „kanał”?

Panie Pawle zachowuje się pan karygodnie. Dlaczego pan wyklucza inne osoby "z tej drużyny"? Jest to niedopuszczalne.

Panie Pawle nie umie pan grać w drużynie, wychodzą na jaw pana prawdziwe intencje, nie do końca zrozumiałe tym wszystkim, którzy grają uczciwie.

Paweł, czytasz nasze opinie to odpowiedz, czy Twoim zdaniem Twój post jest ok? Czy wg Ciebie oznacza to grę zespołową?

Jeżeli Paweł M. zachowuje się "karygodnie", "wyklucza inne osoby"  akceptuje hejterskie wpisy, uniemożliwia ich prostowanie, to jak go można nazwać?

Hejterem-Cenzorem? Hejterem-Paserem?

 

 

 

 

  

Spis treści