Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Wykryto korupcję 

w spółdzielni mieszkaniowej.

Policjanci z Łodzi zatrzymali łącznie 13 osób podejrzanych o korupcję. Wśród zatrzymanych są prezesi łódzkich spółdzielni mieszkaniowych i przedstawiciele spółek zajmujący się świadczeniem usług instalacyjno-montażowych. Za ten proceder grozi kara do 5 lat więzienia.

Cały proceder trwał przez 13 lat od 2011 roku. Policjantom udało się wpaść na ich trop dopiero w 2021 roku. Zaczęli łączyć wątki i osoby, które zamieszane były w korupcyjny proceder.

Przedstawiciele jednej z firm, która ma oddział w Łodzi, w celu uzyskania korzyści majątkowej, weszli w układ korupcyjny m.in. z prezesami i wice prezesami łódzkich spółdzielni mieszkaniowych.

"Dogadywali się" w zakresie zawierania umów na wymianę urządzeń pomiarowych w budynkach wielorodzinnych i zlecenia ich wykonania przez preferowane podmioty gospodarcze w zamian za "łapówkę".

Prace instalacyjno-montażowe polegały m.in. na wymianie wodomierzy, podzielników, głowic termostatycznych i wykonania innych robót instalacyjno-montażowych w lokalach należących do spółdzielni.

Na początku czerwca 60 policjantów weszło do 22 lokalizacji na terenie województwa. Zatrzymano 5 osób w wieku od 27 do 50 lat, podejrzanych o korupcję. Byli to wykonawcy i podwykonawcy zleconych prac instalacyjno-montażowych.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli m.in. dokumentację związaną z działalnością spółdzielni i podmiotów prowadzących usługową działalność gospodarczą, dzięki której funkcjonariusze wpadli na trop kolejnych przestępców.

Do kolejnych zatrzymań i przeszukań przystąpiono 3 i 4 lipca 2024 roku. 50 policjantów weszło do 15 lokalizacji na terenie województwa łódzkiego. Zatrzymano 8 osób w wieku od 39 do 70 lat, w tym prezesów łódzkich spółdzielni mieszkaniowych podejrzanych o przyjęcie korzyści majątkowych w zamian za "faworyzowanie" przy przetargach określonych podmiotów gospodarczych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych w łącznej kwocie około 150 tysięcy złotych. Za nieuczciwe zachowania korupcyjne grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Skandal w spółdzielni mieszkaniowej. Wśród zatrzymanych są prezesi

KBC

W kętrzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej trwa kontrola przetargu na podzielniki ciepła i zawory. Komisja ustaliła, że były prezes i była główna księgowa zawarli umowę z niedawno założoną dwuosobową spółką, która nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Ponadto były prezes nie dopilnował utworzenia nowego regulaminu rozliczania ciepła, co naraziło mieszkańców na duże niedopłaty i nieprawidłowe rozliczenia. 

Wnioski z kontroli zostaną przedstawione na następnym Walnym Zgromadzeniu. W przypadku stwierdzenia działania na szkodę spółdzielni sprawa zostanie skierowana do organów ścigania.

Czy wniosek o odwołanie wszystkich nowych członków rady nadzorczej, złożony przez Jarosława S. i pozostałych zwolenników Arkadiusza K. i Anety N. miał na celu zablokowanie kontroli przetargu?

Czy hejt przeciwko nowym członkom rady nadzorczej, tworzony przez anonimowych kłamców oraz osoby które nie są członkami spółdzielni, ma na celu ukrycie korupcyjnych działań byłego prezesa Arkadiusza K.? 

Kim są osoby, które składały wniosek

o odwołanie wszystkich członków rady nadzorczej,

w celu ukrycia działań korupcyjnych w Spółdzielni?

 

Co ich łączy z Arkadiuszem K. i Jarosławem S.?

 

 

 

 

 

Spis treści