Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Ciekawe opisy przygód znanego podróżnika Marcina Gienieczko

Osiemdziesięciu paru mieszkańców Kętrzyna zwróciło się do pani dyrektor biblioteki o zgodę na zorganizowanie spotkania z Panem Marcinem Gienieczko – mówił podczas sesji rady miejskiej, w dniu 24 listopada 2022 r., radny Zbigniew Nowak.

- Do burmistrza miasta trafiło podobne pismo o pomoc finansową. Burmistrz skierował pismo do pani dyrektor i tutaj się zaczął „chocholi taniec”, dać mu jakieś gratyfikacje, czy nie dać? Ile to będzie? Stanęło na kwocie 750 zł.

Ustalono, ale nie dano nic.

Czy nie jest to wstyd dla miasta, że toczy się spór o jakieś 750 zł a tysiące złotych wyrzucane są na zbędne wydatki?

Skoro inne samorządy zorganizowały spotkania, to nie wiem, w czym jest problem?

Ta sprawa powinna być załatwiona i z przykrością słucham;

„ja nie pozwolę”.

Pan Marcin Gienieczko pisze, że na spotkaniu bezpośrednim z panią dyrektor, w obecności osób trzecich, pani dyrektor wyraziła się, że warunki nie mogą być spełnione, ponieważ Urząd Miasta nie wyraził zgody.

O co się toczy spór?

O to czy na wniosek mieszkańców zorganizować spotkanie? A jak organizujemy imprezy i wydaje się parę tysięcy, to pytamy się mieszkańców?

To są jakieś osobiste antypatie do pana Marcina Gienieczko; „kosztów Panu nie zwrócimy”, nawet, gdy mieszkańcy proszą o to spotkanie - podsumował postępowanie burmistrza radny Nowak.

Burmistrz Niedziółka odpowiedział.

- Pan Nowak mówił o panu Gienieczko. Ja nie będę więcej już tego tematu komentował. (…) To jak on się odnosi do mnie, bo ja nie będę pokazywał tych SMS-ów i różnych rzeczy, jak on się odnosi do niektórych ludzi, to dla mnie jest nie do przyjęcia. Nie będę więcej się w tej sprawie wypowiadał.

KBC

Dla mieszkańców Kętrzyna ważne i ciekawe są opisy przygód znanego podróżnika Marcina Gienieczko, urodzonego i wychowanego w Kętrzynie.

Ale dla burmistrza Niedziółki ważniejsze są promocje pisarzy z innych miast opisujących historie, które się nigdy nie zdarzyły?

A może dla burmistrza Niedziółki ważniejsze, od woli mieszkańców Kętrzyna, jest jego przerośnięte ego?

 

 

 

 

Spis treści