Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Pytanie jak bumerang

- czyli: W czyim interesie

działa Niedziółka??? Cz. 3.

Gdy zgodnie z moją prognozą okazało się, że reforma (a raczej deforma) komunikacji miejskiej hucznie zapowiadana przez Wróbla i Niedziółkę jest kompletnym niewypałem i to pomimo skopiowania całych elementów mojego autorstwa  (tak, skończyło się jak przy ściąganiu na kartkówce z matematyki - a pisałem, że kradzione nie tuczy), w dyskusji na Facebooku miasta Kętrzyn zwróciłem uwagę, co należy zrobić teraz, aby postawić doraźnie na nogi to, co zostało wywrócone i dziś najbardziej doskwiera Mieszkańcom.

Rozwinęła się dyskusja, pojawiły polubienia i wkrótce... moje wpisy zostały usunięte. Brawo panowie burmistrzowie. Jeśli to z waszej inicjatywy, to pokazaliście swoją kulturę polityczną w pełnej krasie.

Jeśli nie, znowu udowodniliście, że statek płynie bez kapitana na mostku, a płynie niestety prosto na rafy. Otóż rozbić termometr, to nie jest sposób na gorączkę.

Tymczasem zlikwidowany wpis zawierał moją deklarację poprawy "zreformowanego"  układu komunikacyjnego i przygotowania gotowych rozkładów jazdy w przeciągu kilku tygodni pod 6 autobusów w ruchu i obecne uwarunkowania prawne (choć moja wizja transportu miejskiego jest zupełnie inna).

Ponadto wskazałem, że dwa kolejne autobusy elektryczne, na które pozyskano środki (niestety) muszą być pojazdami dużymi, w pełni niskopodłogowymi, z silnikami w piastach kół, co pozwoli na większą liczbę miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Jeden z pojazdów powinien być autobusem standardowym o długości 12 metrów, a drugi przegubowym o długości 18 metrów.

Taka konfiguracja floty przy właściwym zaobiegowaniu pojazdów i dobrym rozkładzie jazdy, choć rozpisanym na tyle samo wozokilometrów, pozwoliłaby na uniknięcie tłoku w autobusach i bardziej racjonalne dysponowanie zasobami. Niestety jakiś czas później Niedziółka bez aneksowania podpisał umowę na kolejne, małe, chińskie autobusy elektryczne.

Po raz trzeci stawiam uprawnione w świetle faktów pytanie zawarte w tytule niniejszego tekstu: W czyim  interesie działa Niedziółka??? 

Pan M.

KBC

Przedstawiamy trzecią część artykułu Pana M opisującego niekompetencję burmistrza Niedziółki. Pan M pisał komentarze (opinie) a następnie zadawał pytania na publicznej oficjalnej stronie Facebook Miasto Kętrzyn.

Co odpowiedział burmistrz (lub w jego imieniu administrator upoważniony przez burmistrza)?

Przestraszony artykułami i pytaniami burmistrz (ew. admin) ocenzurował komentarze i pytania, czyli usunął je ze strony internetowej.

Jakby tego było mało, to zastosował również cenzurę prewencyjną. Zablokował Panu M dostęp do oglądania i komentowania oficjalnej publicznej strony Miasta Kętrzyn na Facebooku.

Panie burmistrzu Niedziółka! Oficjalna strona Miasta Kętrzyn to nie jest pańska prywatna własność! To własność Miasta Kętrzyn, czyli wszystkich mieszkańców.

Mieszkańców interesują prawdziwe informacje a nie fałszywa propaganda. Dlaczego, zamiast odpowiedzi na komentarze i zadane pytania, usuwa pan wpisy?

 

Czy dlatego, że burmistrz Niedziółka:

- boi się pan pokazania faktów o popełnionych błędach w zarządzaniu komunikacją autobusową?

 

- nie wie, co napisać?

 

- nie potrafi pisać prawdy?

Pełny tekst artykułu Pana M znajduje się na stronie internetowej Facebook Pan M https://www.facebook.com/profile.php?id=100090577328971 pod datą 14 kwietnia 2023 r.

 

 

 

 

Spis treści