Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Skargi na rozkład jazdy autobusów

Szumnie zapowiadany nowy rozkład jazdy spowodował liczne skargi mieszkańców na stronie internetowej Facebook Miasto Kętrzyn. Zgłaszano niewłaściwe zmiany godzin kursowania, złe oznakowanie kierunku jazdy oraz bardzo małą wielkość czcionki na tablicach przystankowych. Na skargi odpowiadał Facebook GF Transport Consulting założony przez miłośnika komunikacji Krzysztofa Zienkiewicza. Jednak z nieznanych powodów podczas konferencji w Ratuszu Krzysztof Zienkiewicz był przedstawiany jako ekspert ds. komunikacji miejskiej.

Krzysztof Zienkiewicz. Źródło FB Miasto Kętrzyn

Czy miłośnik komunikacji z kolekcją zabawek,  to właściwe kwalifikacje do opracowania rozkładu komunikacji miejskiej?

Na podstawie jakich kryteriów wybrano wykonawcę do opracowania nowego układu komunikacyjnego i rozkładu jazdy?

Jakie kwalifikacje posiadał wybrany wykonawca?

Burmistrz i zastępca do tej pory nie odpowiedzieli na te pytania zadawane w mediach.

Na temat nowego rozkładu jazdy wypowiedział się również Pan M, który od kilkunastu lat proponuje optymalne rozwiązania komunikacyjne dla naszego miasta: 

„Wstyd panie Zienkiewicz. Skopiowaliście całe elementy z mojego projektu, a mimo to stworzyliście bubla. Chciałoby się powiedzieć dać chłopu zegarek... Oczywiście to eufemizm, bo nikt wam niczego nie dawał...”

„Poznał pan już rozwiązanie dedykowane Kętrzynowi, nad którym pracowałem kilka lat, wykorzystał w sposób przypadkowy i nieuprawniony pewne jego elementy bez powiązania z innymi i wyszedł gniot. Bubel zawierający chyba wszystkie możliwe błędy i pozbawiony nowoczesnych środków inżynierii komunikacyjnej. Jak bardzo nieintuicyjne jest to rozwiązanie dowodzi nawet pańskie stwierdzenie o nauce nowego układu. I ta perspektywa korekt...

Rozumiem, że to już w ramach formuły pro bono?

Pytam, bo pytanie za ile i dlaczego akurat pan zajął się Kętrzynem - zadają również Mieszkańcy. Niestety burmistrz Niedziółka nie raczył jak dotąd udzielić odpowiedzi. Padło również pytanie o przetarg lub zapytanie ofertowe. To ważne. Bo widzi pan, gdyby miała miejsce taka procedura, mógłbym z panem wygrać i wtedy poznałby pan moje portfolio bez silenia się na złośliwości. No i co najważniejsze: Kętrzyn miałby modelowo zorganizowaną komunikację.

W moim projekcie z 2018 roku, na którym w tymże roku wyborczym popularność polityczną zdobył kętrzyński PiS, oprócz pańskich błędów, co oczywiste, nie było jednej rzeczy: przebiegu linii komunikacji miejskiej ulicami Skłodowskiej i Szpitalną. To pana autorski pomysł. No i co? Niewypał, prawda? Badania marketingowe zawiodły?... Jest takie powiedzenie: nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.

A co z obsługą ulicy Batorego i kuriozalną lokalizacją parkingu P+R na Osiedlu Piastowskim? Czy po wykazaniu absurdalności, pomysły spadły z planu? A szkoda, byłoby do kompletu ze Szpitalną...”

 

 

 

 

 

Spis treści