Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Inwestycyjne ignoranctwo

Na jednym z kętrzyńskich portali wywiązała się dyskusja na temat miejskich "inwestycji". Nasi czytelnicy poprosili o publikację komentarza Pana M, którego opinia podsumowuje działania Hećmana i Niedziółki. 

Publikujemy komentarz Pana M  - eksperta i społecznika, jako głos krytyczny do wypowiedzi osób, znających się na wszystkim i niczym.

To są błędy systemowe.

Od dekady piszę o tym wszędzie, że Kętrzyn z miasta które miało szansę stać się modelowym w obszarze urbanistyki, drogownictwa czy publicznego transportu zbiorowego, staje się miastem usłanym bublami. W 2013 roku przestrzegałem przed przebudową Traugutta według wadliwego projektu. Hećman i jego kamaryla wręcz "wybuczała" uwagi. Poruszyłem niebo i ziemię żeby pewne rzeczy skorygować. Niestety Zarząd Dróg Wojewódzkich zrobił to w ostatniej chwili niektóre obszary pomijając.

I co?

Po otwarciu Rondo Dmowskiego stało się punktem największej liczby kolizji nie tylko w mieście, ale i powiecie. Nawet Tygodnik Kętrzyński zadał pytanie, dlaczego mimo uwag zrealizowano projekt który teraz się mści.

Ulicę Królowej Jadwigi po przebudowie musieli korygować.

Na Pileckiego zła organizacja - efekt: śmiertelny wypadek.

Zakup małych autobusów, etc, etc, etc.

Teraz to samo robi Niedziółka:

Wadliwa przebudowa Ogrodowej.

Nieuzasadniona ekonomicznie i ekologicznie w warunkach Kętrzyna elektromobilność. 

I znowu małe [red: chińskie] autobusy choć powtarzam od lat jak powinna wyglądać komunikacja miejska.

Do tego fatalna reforma komunikacji miejskiej, w której ordynarnie skopiowano moje rozwiązania z projektów z roku 2012 i 2018, jednak wobec braku kompetencji miasta, Komunalnika i podmiotu zewnętrznego - zaimplementowano je wadliwie.

Proszę mi wybaczyć sformułowanie, ale cholera mnie bierze jak widzę jak miasto traci kolejne karty atutowe. Traci przez kolejnych ignorantów zwanych samorządowcami i ich kamarylę. Oni nawet nie potrafili sklecić przepisów porządkowych pod przewozy bezbiletowe (to również błąd) pomimo wynajęcia radcy prawnego. Polecam artykuł na mojej stronie facebookowej.

Tak więc niska jakość, czy brak przemyślenia rozwiązań to jedno, ale błędne projekty i niewyobrażalne wprost ignoranctwo - to drugie.

A to dopiero wierzchołek góry lodowej...

Dziękuję za uwagę kłaniając się nisko.

Pozdrawiam serdecznie

Pan M.

KBC

Więcej merytorycznych wpisów Pana M  znajdziecie Państwo na nowej stronie Facebook Pan M - Strefa Ruchu poświęconej transportowi w Kętrzynie i okolicach.

 
 
 
  
 

Spis treści