Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Pytanie jak bumerang - czyli:

W czyim interesie działa Niedziółka??? Cz.2

Przebudowa ulicy Ogrodowej upływa w cieniu afery związanej z utratą 14 milionów złotych. Tymczasem problemem fundamentalnym jest sam fakt przebudowy.

Dlaczego przebudowa, a nie remont odtworzeniowy?

Czy dlatego, że przebudowa wymaga nowego projektu, a  to oznacza kolejne  wydrenowane środki publiczne na  wydatek nazywany przez niektórych z uporem maniaka -  inwestycją. Inwestycja to nakłady poniesione z myślą o ich zwrocie - w przypadku infrastruktury komunikacyjnej np. poprzez redukcję kosztów społecznych.

Tymczasem przebudowana Ogrodowa to będzie kolejny kętrzyński bubel uderzający w interes wszystkich użytkowników zwłaszcza tych najbardziej preferowanych w mieście.

Porszy się kultura jazdy na rowerze, sprawność ruchu transportu publicznego, utrudniony zostanie dojazd do zakładów pracy na Zatorzu.

Firma realizuje zadanie, Niedziółka przesuwa kolejne środki, a Kętrzyn ostatecznie otrzyma za astronomiczną kwotę kolejny infrastrukturalny bubel, który żeby nie mścił się całymi latami, powinien już po oddaniu zostać poddany kolejnej przebudowie od podstaw.

Zadam więc po raz drugi pytanie:

w czyim interesie działa Niedziółka?

KBC

Przedstawiamy drugą część artykułu Pana M opisującego jedną z większych afer burmistrza Niedziółki: utraty 14 milionów dofinansowania, opóźnienia w realizacji i niewłaściwej przebudowy ul. Ogrodowej. Pełny tekst na stronie internetowej Facebook Pan M pod datą 14 kwietnia 2023 r.

 

 

 

Spis treści