Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

 Co łączy burmistrza z członkami Rady Biznesu? 

W jakim celu burmistrz Niedziółka  powołał Radę Biznesu? Czy posiedzenia Rady bez udziału mediów i mieszkańców to ukryty lobbing?  

Takie pytania można zadać po przeczytaniu krótkiej informacji o posiedzeniu Rady, które odbyło się 12 lipca w Urzędzie Miasta Kętrzyn. Skromne było to posiedzenie bo uczestniczyła w nim tylko połowa członków. Widocznie temat, rozwoju lokalnego naszego miasta i gospodarki komunalnej, nie wzbudził wśród przedsiębiorców większego zainteresowania.

Obecny był Arkadiusz Książek, któremu na podstawie uchwały Burmistrza Ryszarda Niedziółki, miejska Spółka KTBS wycofała z sądu sprawę o zwrot około 100 tysięcy zł.Dokładnej kwoty nie znamy, ponieważ jest ona ukrywana a całkowite straty przekraczają podobno 240 tys. zł. o czym pisaliśmy TUTAJ. Burmistrz do tej pory nie odpowiedział na pytania radnego zadane na poprzedniej sesji Rady Miasta.

napisał lokalny dynamiczny portal internetowy Info-Kętrzyn24.pl 

Burmistrz nie mógł zapytać o rozwój kętrzyńskiej 300 osobowej „Warmii”, ponieważ nieobecny był Pan Walerian Pichnowski, którego oddział firmy „Warmia” zwalnia w Mrągowie 85 osób. 

 Dalej pisze:

Nie wiemy też jak będą rozwijać się taksówkarze, którym w tym roku wprowadzono dodatkowy podatek za zajęcie pasa drogowego?

 Wiele pytań, mało odpowiedzi. Szkoda, że media i mieszkańcy nie mogą zadać takich pytań burmistrzowi:

  1.  O czym rozmawiają i dlaczego za zamkniętymi drzwiami? 
  2.  Czy tylko członkowie Rady Biznesu mogą liczyć na specjalne traktowanie?
  3.  Jakie powiązania łączą burmistrza z poszczególnymi członkami Rady?

 

 

 

 

Spis treści