Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Fajerwerki Niedziółki?

Czyli:

Ekologia na pokaz?

Tak opisał portal Info-Ketrzyn24.pl tegoroczny propagandowy event burmistrza.

„Sztuczne ognie!!!! Pomyślcie o zwierzętach!!! Kętrzyn miasto zacofane!!!” W taki emocjonalny sposób skomentowała Pani Aneta, na Facebooku Miasta Kętrzyn, zapowiedź wydarzenia publicznego „Sylwester z Miastem Kętrzyn” organizowanego jak podano, przez „Miasto Kętrzyn” i „Ryszard Henryk Niedziółka”.

Pytań jest dużo więcej. Co maja robić dzieci a szczególnie dzieci z autyzmem, które jeszcze bardziej przeżywają wystrzał petardy niż wystraszone i zestresowane zwierzęta? Co maja robić starsi lub schorowani mieszkańcy miasta obudzeni w środku nocy wystrzałami petard? 

Film o tym, co się dzieje z dziećmi z autyzmem, do obejrzenia na stronie http://info-ketrzyn24.pl/?p=2432

Sztuczne ognie, inaczej fajerwerki zanieczyszczają środowisko naturalne. Na ziemi pozostają plastikowe i papierowe pozostałości po opakowaniach. Jednak o wiele groźniejszy jest to, co widzimy, jako barwne ognie na niebie. Po widowiskowym pokazie pozostają chmury pyłów i gazów , groźne dla ludzi i środowiska naturalnego. Materiały pirotechniczne zawierają m.in. ołów, bar, chrom, chlorki. To wszystko ulega spaleniu w powietrzu, pozostawiając smugę trującego dymu i zwiększony miejscowo poziom CO2. Oglądający fajerwerki wdychają te opadające pyły i gazy na własne ryzyko. Co jednak maja robić mieszkańcy, którym wiatr przywiewa te trucizny pod ich okna?

Władza zapomniała o zdrowiu mieszkańców i ekologii środowiska miejskiego. Jeszcze we wrześniu, zastępca burmistrza Wróbel woził drogo kupione skuterki elektryczne na wystawę do Giżycka. 13 grudnia odbierał lokalny laur w kategorii Eko Samorząd. Czy to było tylko na pokaz? Było potrzebne tylko do „fotki na fejsa”?

Szkodliwych pokazów fajerwerków nie będzie w tym roku między innymi w Częstochowie, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu i w Olsztynie. Panie burmistrzu Niedziółka! Wiele osób prosiło nas o poparcie apelu Pani Anety. Jeszcze ma Pan czas, aby wycofać się z tego szkodliwego dla zdrowia i środowiska pomysłu firmowanego „Ryszard Henryk Niedziółka”.

 

 

 

Spis treści