Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Burmistrz daje zarobić obcym.
Płacą kętrzynianie.

Niedawno, w środę, 3 listopada, podczas wspólnego posiedzenia komisji rady miejskiej Niedziółka mówił do radnych, że brakuje pieniędzy i zamierza podwyższyć podatki o 30% dla mieszkańców i dla przedsiębiorców.

Jak burmistrz Niedziółka wydaje pieniądze z podatków mieszkańców? Przykładem są fakty ujawnione przez Radnego Czesława Ćwika na profilu Facebook https://www.facebook.com/Czes%C5%82aw-%C4%86wik-Radny-Rady-Miejskiej-w-K%C4%99trzynie-237196060306927/ Poinformował on o następnej niegospodarności burmistrza Niedziółki i zastępcy Wróbla.

W sobotę 6 listopada odbyła się impreza za którą miasto zapłaciło 45 000 zł. Podobno uczestniczyło w niej 160 osób więc wychodzi po 280 zł za osobę (45 000 / 160).

Na zdjęciu pochodzącym z wideo, zamieszczonym na Facebooku radnego Czesława Ćwika, widać około 80 osób. Z relacji wynika że były to zabawy ruchowo-gimnastyczne i potańcówka(?)

Jeden z komentujących napisał:

To jakiś żart? Przecież taką imprezę mogą zorganizować pracownicy KCK za dużo mniejsze pieniądze lub w ramach swoich obowiązków. Masakra.”

 

Kto zagarnął te duże, jak na taki ewent pieniądze?

Jak do tego doszło? 

Burmistrz Niedziółka, zarządzeniem zamieszczonym na BIP Kętrzyn, w dniu 21-10-2021 r., ogłosił konkurs na imprezę. Zrobił to z pieniędzy przeznaczonych docelowo na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych i przeciwdziałanie narkomanii.

Wyznaczył krótki termin na składanie ofert, do 29-10-2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu ofert do 02.11.2021 r. Od wyników rozstrzygnięcia konkursu ofert nie można się było odwołać.

 

Radny Czesław Ćwik na swoim Facebooku zapytał: Gdzie jest Stowarzyszenie Monument, które wygrało ofertę?”

Sprawdziliśmy to. Stowarzyszenie został zarejestrowane w 2005 r. z siedzibą w Bartoszycach. W 2018 r. zmieniło nazwę, dwóch członków zarządu, członków komisji rewizyjnej oraz uzyskało Regon i NIP. W 2020 r. przeniosło siedzibę do wsi Burkat, 16 km za Bartoszycami. Skład zarządu: Karwowski Paweł, Karwowska Agnieszka, Wesely Angelika. Skład komisji rewizyjnej: Czarna Maria, Czarny Jan, Strąk Jolanta. Podana przez Stowarzyszenie strona internetowa www.monument.ngo jest nieczynna.

KBC

Radny Czesław Ćwik to były członek komisji rewizyjnej. W komisji rewizyjnej muszą być przedstawiciele wszystkich klubów radnych. Radny reprezentował klub PiS. Mimo poparcia swojego klubu, został wbrew swojej woli odwołany przez radnych popierających burmistrza.

Niesłusznie wydane 45 tys zł, to jedna z kilku nieprawidłowości Niedziółki i Wróbla, które ujawnił radny. Czy to jest przyczyną odwołania radnego i całej komisji rewizyjnej?

Jak Niedziółka uzasadni tak drogą imprezę? 280 zł na jedną osobę za kilka godzin skakania po parkiecie? To ponury żart, czy sprzeniewierzenie?

Przecież prowadzenie takich imprez należy do obowiązków dyrektora

i pracowników Kętrzyńskiego Centrum Kultury! 

Dyrektor KCK (mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego) ma duże wynagrodzenie! 

Taką "imprezę" potrafią też zorganizować i poprowadzić nauczyciele wychowania fizycznego z Kętrzyna. Robią to praktycznie na każdych zajęciach z uczniami.

Dziwny jest ten pośpiech w składaniu ofert. Tylko 8 dni na zebranie wymaganych dokumentów oraz napisanie i złożenie oferty?

Brak możliwości odwołania i duża cena budzą spore wątpliwości i oburzenie mieszkańców.

- To musi zostać wyjaśnione - mówią.

 

- I podane do wiadomości mieszkańcom - dodają.

 

- Mieszkańcy powinni wiedzieć 

 

  jak są wydawane ich pieniądze z podatków!

Po okresie zatrudnia do pracy obcych, z innych miast, zaczął się okres zlecania prac obcym firmom. Zarabiają obcy, płacą kętrzynianie.

Czy żądanie podwyżki podatków, aby płacić dla obcych, to niegospodarność?

 

 

 

 

Spis treści