Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Polecamy

Wioletta Czech, radna miejska, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Kętrzynie, podsumowała działalność Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Wszyscy jesteśmy kultury złaknieni. Czasy mamy trudne. Ale postawmy sprawę jasno. Ta oferta internetowa [tzw. Respiratora Kultury], moim zdaniem, nie jest ciekawa. Są to filmy, filmiki (…). Ilu mieszkańców Kętrzyna skorzystało? Na przykład jeden z filmików ma 6 minut i 24 wyświetlenia. Patronami medialnymi są Kętrzyńska Telewizja Kablowa i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier”. Czy to za darmo, czy opłacony „Respirator Kultury”? Podobnie jak te wszystkie wcześniejsze?

Co takiego kryje się pod nazwa Respirator Kultury i na co wydawane są pieniądze mieszkańców Kętrzyna? W tak trudnych czasach, wydaje się miejskie pieniądze, na takie pseudo przedsięwzięcia. Podczas pandemii dyrektor powołuje swojego zastępcę. W czasie ograniczonej działalności? Kiedy były koncerty, wernisaże, wtedy zastępcy nie było. Teraz potrzebny jest zastępca? Z czym wiąże się wyższe uposażenie? Bulwersuje mnie to.

Bulwersuje mnie, że Kętrzyńskie Centrum Kultury zajmowało się wydawaniem biuletynu, w którym prym wiedli „burmistrzowie” i miasto wydało na to sporo tysięcy. Jeżeli pieniądze mają być tak wydawane, to jestem za większym pilnowaniem budżetu KCK. W tej chwili jest milion czterysta tysięcy zł. Racjonalne wydatkowanie to są słowa klucze.

Mniej „bajek” niech nam czyta zastępca burmistrza Maciej Wróbel. Niech mniej „śpiewa”, z panem dyrektorem [Zdanowiczem], różnych piosenek.

Motywujcie młodych ludzi. Niech Oni pokazują nam swoje talenty. Że wy potraficie „śpiewać”, to my już wszyscy wiemy.

Dajcie szansę Kętrzynianom!

 * * * 

KBC

Wypowiedź pani przewodniczącej, to gorzkie podsumowanie działalności dyrektora B. Zdanowicza z Lidzbarka Warmińskiego i zastępcy burmistrza, M. Wróbla z Giżycka-Olsztyna. W jakim celu burmistrz R. Niedziółka zatrudnił „obcych”? Ze słów przewodniczącej wynika, że burmistrz Niedziółka zatrudnił ich do promocji swojej osoby. Kto za to płaci? Mieszkańcy Kętrzyna ze swoich podatków.