Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Wioletta Czech, radna miejska, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Kętrzynie, podsumowała działalność Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Wszyscy jesteśmy kultury złaknieni. Czasy mamy trudne. Ale postawmy sprawę jasno. Ta oferta internetowa [tzw. Respiratora Kultury], moim zdaniem, nie jest ciekawa. Są to filmy, filmiki (…). Ilu mieszkańców Kętrzyna skorzystało? Na przykład jeden z filmików ma 6 minut i 24 wyświetlenia. Patronami medialnymi są Kętrzyńska Telewizja Kablowa i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier”. Czy to za darmo, czy opłacony „Respirator Kultury”? Podobnie jak te wszystkie wcześniejsze?

Co takiego kryje się pod nazwa Respirator Kultury i na co wydawane są pieniądze mieszkańców Kętrzyna? W tak trudnych czasach, wydaje się miejskie pieniądze, na takie pseudo przedsięwzięcia. Podczas pandemii dyrektor powołuje swojego zastępcę. W czasie ograniczonej działalności? Kiedy były koncerty, wernisaże, wtedy zastępcy nie było. Teraz potrzebny jest zastępca? Z czym wiąże się wyższe uposażenie? Bulwersuje mnie to.

Bulwersuje mnie, że Kętrzyńskie Centrum Kultury zajmowało się wydawaniem biuletynu, w którym prym wiedli „burmistrzowie” i miasto wydało na to sporo tysięcy. Jeżeli pieniądze mają być tak wydawane, to jestem za większym pilnowaniem budżetu KCK. W tej chwili jest milion czterysta tysięcy zł. Racjonalne wydatkowanie to są słowa klucze.

Mniej „bajek” niech nam czyta zastępca burmistrza Maciej Wróbel. Niech mniej „śpiewa”, z panem dyrektorem [Zdanowiczem], różnych piosenek.

Motywujcie młodych ludzi. Niech Oni pokazują nam swoje talenty. Że wy potraficie „śpiewać”, to my już wszyscy wiemy.

Dajcie szansę Kętrzynianom!

 * * * 

KBC

Wypowiedź pani przewodniczącej, to gorzkie podsumowanie działalności dyrektora B. Zdanowicza z Lidzbarka Warmińskiego i zastępcy burmistrza, M. Wróbla z Giżycka-Olsztyna. W jakim celu burmistrz R. Niedziółka zatrudnił „obcych”? Ze słów przewodniczącej wynika, że burmistrz Niedziółka zatrudnił ich do promocji swojej osoby. Kto za to płaci? Mieszkańcy Kętrzyna ze swoich podatków.

 

 

 

Spis treści