Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Kto zapłaci za zagrzybienie mieszkań?

92 tys. zł. odszkodowania z odsetkami i kosztami procesu zapłacił ..TBS swoim mieszkańcom w 2014 r. Natomiast w 2016 r. zapłacił 83 tys. zł. Podobno w tym roku sąd przyznał następne odszkodowania. Kto powinien zapłacić odszkodowania? Oczywiście ten, co źle je wybudował. O sprawie pisaliśmy w artykule "Prezes Arkadiusz K. nie zagrzybił mieszkań?

Pierwszy wyrok sąd wydał w 2013 r. ..TBS wypłacił odszkodowanie w 2014 r., ale dopiero w 2015 r. wystąpił z powództwem przeciwko firmie, która wybudowała mieszkania. Dlaczego tak późno skoro o zagrzybieniu mieszkań było wiadomo od czasu zamieszania w nim lokatorów, czyli od 2008 r. ?  Sąd odrzucił wniosek ..TBS ze względu na przedawnienie. Do odrzucenia wniosku doprowadziło zaniechanie prezesa Arkadiusza K., obecnego prezesa spółdzielni mieszkaniowej? 

Koszty poniesie spółka ..TBS, czyli lokatorzy i podatnicy. Dlaczego? Przecież zawiniły osoby z ..TBS. Lokatorzy ..TBS są zadowoleni, że pozbyli się prezesa, który doprowadził do strat finansowych w spółce. Dziwią się natomiast spółdzielcom, że powierzyli mu swój majątek? Co mają myśleć o tym członkowie spółdzielni mieszkaniowej? Czy koszty niegospodarności w spółdzielni będą od teraz pokrywane podwyżkami opłat dla mieszkańców spółdzielni?

Czy Spółka ..TBS odzyska pieniądze, za wypłacone odszkodowania, od osób winnych zaniedbań? Zobaczymy, co zrobi obecny burmistrz miasta?

cdn.

 

 

 

 

  Kętrzyn bez cenzury  

Spis treści