Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Dlaczego brak jest informacji, o sesji rady miejskiej w dniu 29 października, na stronie internetowej Kętrzyna i na Facebooku?

Napisano tam, że zamknięto kasę w urzędzie miasta z powodu COVID oraz że zastępca burmistrza śpiewa „wszystko będzie dobrze”. Jest dobrze, ale tylko dla burmistrza, jego zastępcy oraz dla podpieraczy, którzy obsiedli miejskie fotele i stołki.

Inwestorom płacącym podatki przypominają, że 29 lipca 2019(!) roku mija termin składania oświadczeń do cen prądu? Właściwie, to minął w ubiegłym roku, ale burmistrz przecież tego nie czyta.

Foto: strona internetowa miasta Kętrzyn

Dopiero gdzieś w zakamarkach BIP miasta Kętrzyn znalazłem zaproszenie na sesję, w którym napisano, że będzie ponowne głosowanie wotum (nie)zaufania dla burmistrza. Wnioskowało o nie stowarzyszenie Mieszkańców i Przewodniczący Rady Miejskiej a burmistrz napisał wniosek.

Foto: strona internetowa BIP miasta Kętrzyn

Z dużym zdziwieniem przeczytałem tam, że burmistrz chce odwołać skarbniczkę miasta. To przecież członkini jego komitetu wyborczego, krewna jego żony i to Niedziółka powołał ją na skarbniczkę. To już trzecia osoba z komitetu wyborczego Niedziółki, która ma stracić pracę? Podobno mają odejść naczelnik oświaty Daria Z. i naczelnik organizacyjnego Katarzyna R.? Są jeszcze wpisane w wykazie stanowisk, jako naczelniczki, ale z wykazu telefonów już je wykreślono. Jak świadczy to o porządkach w urzędzie kierowanym przez Niedziółkę, ew. Wróbla?

Czy to jakaś fatalna seria? Wcześniej burmistrz zwalniał urzędników poprzedniego burmistrza, przegrywał sprawy sądowe i przyjmował członków swojego komitetu wyborczego. Teraz zwalnia już swoich? Podobno urzędniczki nie chciały słuchać poleceń zastępcy Wróbla, bo twierdziły, że burmistrzem jest Niedziółka? Chyba się pomyliły?

Na sesji będzie także uchwała o kontroli pojazdu służbowego, z powodu podejrzenia, że prezes KTBS Andrzej M. wykorzystywał samochód do celów prywatnych. Burmistrz oświadczył, że zezwolenia na korzystanie z pojazdu służbowego nie udzielał.

Będzie też zlecenie kontroli płatności za dzierżawę przedszkola przez Anetę H. Podobno zaległości były duże? To ta sama osoba, która bez przetargu dostała dwa następne przedszkola o czym zdecydowali Niedziółka i Wróbel. Dlaczego nie było przetargu i kto na tym zarobił i jeszcze zarobi, burmistrz tego rodzicom nie wyjaśnił?

Sesja będzie ciekawa, bo przebieg poprzednich sesji pokazał, że radni zrozumieli, z jakim osobami mają do czynienia?

 

 

Spis treści