Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Pieniądze droższe od słowa?

Po zakończeniu 47 sesji nadzwyczajnej, w dniu 10-12-2021 r., zapytaliśmy kilku radnych o ich opinię.

Przypomnijmy, że sesja została zwołana, na wniosek złożony przez radnych podpierających Niedziółkę, podczas 46 sesji nadzwyczajnej, w dniu 3-12-2021 r.

Radny Zbigniew Nowak powiedział:

Przed sesją było wiadomo, że Niedziółka ma po swojej stronie 11 z 21 radnych. Nie było więc dyskusji i przekonywania radnych.

Emocje wywołał jedynie spór o potrzebę dokonania zmian w statucie miasta w zakresie liczebności członków Komisji Rewizyjnej rady.

Jak wiadomo na poprzedniej sesji nie wybrano 5-osobowego składu tej komisji. W mojej ocenie zmiana zupełnie niepotrzebna, która w przyszłości rodzić będzie spory o to ilu członków ta komisja ma liczyć.

A wszystko za sprawą trochę urażonych ambicji i nieporozumień między członkami tej komisji od początku jej funkcjonowania. Generalnie, radni Kętrzyna 2000 i Aktywnego Samorządu, nie mogli pogodzić się ze zmianą na funkcji przewodniczącego komisji.

Brak akceptacji dla nowej przewodniczącej pani Szymkiewicz skutkował najpierw rezygnacją dwóch członków komisji: byłego przewodniczącego radnego J. Baranowskiego oraz radnej Z. Waszkiewicz.

Zamiast uzupełnić skład komisji o dwóch nowych członków, kluby Kętrzyn 2000 i AS zawarli przymierze i podjęli się wielkiego dzieła „naprawy”. Na poprzedniej sesji postanowili odwołać pozostałych członków.

Tym to sposobem pozbyto się z komisji pani radnej Szymkiewicz i radnego Ćwika. Nie przewidzieli jednego, a mianowicie tego, że nie są w stanie powołać nowego składu komisji.

Zatem wymyślili, że trzeba zmienić statut w taki sposób, aby skład komisji w nim zapisany nie był sztywny.

Ponieważ nowa koalicja ma większość, więc argumenty, by nie dokonywać zmian statutu i pozostawić tak jak jest nie znalazły uznania. Podjęto uchwałę, by komisja liczyła, co najmniej 3 osoby. Efekt jest taki, że komisji na razie nie ma i nie wiadomo kiedy zostanie powołana.

 

Później zapanował już „spokój” i nowa koalicja Kętrzyn 2000 – Aktywny Samorząd, mająca razem 11 radnych przeprowadziła wszystkie zmiany, jakie zaplanowała.

Zatem mamy nowego przewodniczącego rady, jednego nowego  wiceprzewodniczącego rady i nowego przewodniczącego komisji skarg i wniosków. Te zmiany niewątpliwie poprawiły samozadowolenie obu burmistrzów, którzy już od roku zabiegali o odwołanie przewodniczącego Rafała Rypiny i wiceprzewodniczącej Wioletty Czech.

Nowa koalicja będzie „łagodnym okiem” patrzeć:

na styl zarządzania miastem,

na zastój w jego rozwoju i panujący marazm.

 

KBC

O przyczynach zmian w radzie miejskiej, spowodowanych przejściem radnych popierających poprzedniego burmistrza od podpierania obecnego burmistrza pisaliśmy wcześniej w tekstach:

I tu się sprzedają. I tam się sprzedają.

4 płatne funkcje dla (niby)opozycji?

Płatne funkcje i brak kontroli?

Niedziółka zrywa koalicję z PiS? Cz.2

Radni, komu ślubowaliście?

Niedziółka zrywa koalicję z PiS?

Sesja nadzwyczajna

PS

W kultowym filmie „Sami swoi” Kazimierz Pawlak mówi:

Ja człowiek rzetelny – u mnie słowo droższe pieniędzy.”

Jak ocenić radnych, z klubu Kętrzyn 2000 i klubu Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa, którzy byli w opozycji do Niedziółki, a teraz podpierają Niedziółkę?

 

Czy dotrzymali słowa danego swoim wyborcom?

Czy dla nich, pieniądze są droższe od słowa?

 

 

 

 

Spis treści