Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Stracił 14 milionów,

teraz podwyższy podatki?

W ubiegłym roku burmistrz Niedziółka stracił 14 milionów dofinansowania na przebudowę dróg. Radni go za to finansowo nie ukarali, bo najpierw stratę ukrywał a potem mówił, że on to załatwi.

Nie załatwił i dofinansowanie przepadło.

To strata, to ponad 600 zł na jednego mieszkańca miasta.

Czy dlatego Niedziółka chce teraz podwyższyć podatki o 30 %?

3 listopada 2021 r., podczas wspólnego posiedzenia komisji rady miejskiej Niedziółka mówił do radnych, że brakuje pieniędzy i zamierza podwyższyć podatki o 30% dla mieszkańców i dla przedsiębiorców. Radnych prosił aby nie mówili tego mieszkańcom? Dlaczego?

15 listopada, w ostatnim dniu ustawowego terminu, burmistrz przedstawił radnym budżet miasta na 2022 rok. Tego budżetu nie zamieścił na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) miasta Kętrzyn? Dlaczego?

19 listopada, w ostatnim dniu ustawowego terminu, Niedziółka przedstawił radnym projekt podwyżki podatku aż o 30%. Tego projektu podwyżek również nie zamieścił na stronie BIP?

Podczas sesji Kętrzyńskiej Rady Seniorów (KRS), w dniu 19 listopada, uzgodniono termin następnej sesji w dniu 25 listopada, o godz 9. KRS ma wydać opinię, o projekcie burmistrza podwyżki podatków, dla Rady Miejskiej w Kętrzynie. W związku z tym radny senior zażądał, aby jeszcze w piątek, 19 listopada, dostarczono radnym seniorom  projekt budżetu i projekt podwyżki podatków. Jednak tych dokumentów w piątek nie otrzymali. Czy burmistrz (zastępca) celowo nie dostarczył dokumentów?

Dlaczego burmistrz Niedziółka „chowa” te dokumenty przed mieszkańcami?

Czy za błędy Niedziółki mają zapłacić wysokimi podatkami mieszkańcy Kętrzyna?

Czy potrzebny nam taki burmistrz, który traci dofinansowanie i podwyższa podatki?

PS

O ile wzrosną poszczególne podatki mogą państwo przeczytać na stronie Facebok Rafał Rypina - Radny Rady Miejskiej w Kętrzynie lub na stronie Facebok Kętrzyn Bez Cenzury gdzie udostępnieliśmy posty radnego.

PPS

Linki do artykułów, w których piszemy o podatkach, znajdą państwo po wpisaniu w naszej wyszukiwarce słowa "podatki" i naciśnięciu przycisku "Enter" lub kliknięciu znaku   wyszukiwarki.

 

 

 

 

Spis treści