Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Pan Krzysztof Głusiec z Osiedla Piastowskiego wystosował, 3 listopada 2017 r. kolejne pismo do władz Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. 

"Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie

Żądam wyjaśnienia, dlaczego zarząd i rada nadzorcza podwyższają nam, członkom spółdzielni opłaty eksploatacyjne i fundusz remontowy. W poprzednich latach pan Arkadiusz K. był członkiem rady nadzorczej. Na walnych zebraniach udowadniał byłemu zarządowi, że stawki opłat za eksploatację są w spółdzielni zawyżone o 30% a fundusz remontowy o 15%. Pokazywał wykresy. Mówił że jest prezesem KTBS i u niego stawki są niższe. Dziś po kilkunastu miesiącach pracy w spółdzielni, jako prezes zarządu zapomniał o tym i razem z nowo wybraną radą nadzorczą podwyższył czynsz. Podwyższył fundusz remontowy o 10 groszy za 1 m2 i eksploatację o 9 groszy za 1 m2. Dla mieszkania 60 m2 wynosi to 137 zł rocznie. 

Niedawno wprowadził opłaty na nowe wodomierze radiowe droższe dwa razy od tych, co mamy teraz. Dlatego będziemy płacić dodatkowo 2 zł od wodomierza miesięcznie, czyli 96 zł rocznie. Razem prezesowanie pana K. kosztuje nas dodatkowo 233 zł rocznie.

Jako spółdzielcy ponieśliśmy stratę, bowiem w tym okresie w spółdzielni wystąpiły przejawy marnotrawstwa i niegospodarności i strat. W ubiegłym roku prawie 250 000 zł z powodu kar administracyjnych, zmarnowanej dokumentacji, szkód odszkodowawczych, strat w GZM strat KTK, bezzasadnej wypłaty ekwiwalentu za urlop byłemu prezesowi? Zarząd nie może uporać się z windykacją należności za lokale mieszkalne i użytkowe w kwocie 791.00,00 złotych? To my spółdzielcy zapłaciliśmy za błędy prezesa?

Spółdzielnia ma wolne środki finansowe, dlatego że zawyża opłaty dla mieszkańców? Taką informację na stronie 191 zawiera Protokół Lustracji gdzie podano:

  • „w roku 2014 wolne środki to 5.077.418,53 zł,
  • w roku 2015 wolne środki to 5.268.023,40 zł,
  • w roku 2016 wolne środki to 4.619.244,61 zł.”

Odejmując od średniej kwoty wolnych środków straty zawinione spółdzielnia dysponuje wolnymi środkami w kwocie około 3.600.000 zł.

Są to środki finansowe nadpłacone przez spółdzielców, mimo obowiązującego spółdzielnię obowiązku działalności bez wynikowej. Tak więc nie ma żadnego uzasadnienia uskarżanie się na niedobór środków i robienie nam podwyżki.

W czasie wyborów członkowie rady deklarowali niskie koszty dla spółdzielni. Dzisiaj prezes i członkowie rady bez uzasadnienia podwyższają opłaty."

Czy 233 zł rocznie to dużo? To tylko nowy telewizor 40", który możemy kupić na raty rozłożone na 5 lat. To tylko nowa zmywarka lub pralka, którą spłacimy po 5-6 latach. Aż tyle kosztuje złe zarządzanie prezesa spółdzielni pana Arkadiusza K. ?

 

 

 

 

  Kętrzyn bez cenzury  

Spis treści