Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

W którą stronę rozwinie się cywilizacja

z pomocą sztucznej inteligencji?

Rosnąca wykładniczo liczba aplikacji użytkowych, szybkie i wczesne diagnozowanie pacjentów, interfejs między komputerem a mózgiem sparaliżowanej osoby, roboty wykorzystywane w akcjach ratunkowych, systemy wczesnego ostrzegania i bezpieczeństwa na drodze...

– Istnieje mnóstwo rodzajów sztucznej inteligencji i możemy mnóstwa rzeczy od niej oczekiwać. Natomiast można ją odczarować. To nie jest specjalnie skomplikowana dziedzina i wcale nie jest zamknięta przede mną czy przed moimi studentami – mówił w rozmowie z Karoliną Głowacką dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni z Katedry Systemów Multimedialnych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, a także Centrum Technologii Cyfrowych.

Naukowiec opowiadał o tym, w czym sztuczna inteligencja jest lepsza a w czym słabsza od człowieka? Do jakich zadań może być wykorzystywana? Jaka jest różnica pomiędzy sztuczną inteligencją a uczeniem maszynowym? Mówił o nowych specjalnościach na studiach w Politechnice Gdańskiej, a także o swojej pracy badawczej, w tym m.in. projekcie dotyczącym inteligentnego, efektywnego oświetlenia dla miast oraz rozwiązywaniu problemu ograniczenia w sztucznej inteligencji tzw. katastrofalnego zapominania.

Politechnika Gdańska i Radio TOK FM zapraszają do odsłuchania podcastu „Nauka praktyczna”

Źródło:  https://pg.edu.pl/aktualnosci/2021-09/prof-piotr-szczuko-o-sztucznej-inteligencji-w-radiu-tok-fm-podcast

 

 

 

 

Spis treści