Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Dlaczego droga

do garażu jest droga?

W lipcu 1997 roku zarząd spółdzielni ogłosił przetarg na nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do garażu. Cena wywoławcza: 11 000 zł. Drogo, więc kolejki chętnych nie było. Spółdzielcy odebrali swoje garaże w stanie surowym, z zapisem w protokole odbiorczym: „Garaż wykonany bez posadzek betonowych oraz tynków wewnętrznych.”

W 2004 roku zaczęła się gehenna z wyodrębnianiem garażów w odrębną własność, z udziałem w gruncie. Okazało się wtedy, że zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier nie zlecił wykonania dojazdu do garaży z drogi miejskiej.

W kwietniu 2007 roku zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej zaproponował spółdzielcom posiadającym własnościowe prawo do garaży pokrycie kosztów drogi dojazdowej i napisał:

„Według naszej wstępnej wyceny koszt takiej drogi na dzień dzisiejszy waha się w granicach 20 tys. zł i może być częściowo sfinansowany z odpisu remontowego garaży, który w skali roku wynosi ok. 5 tys. zł.”

Podczas spotkania Grupy Członkowskiej nr 7 Osiedla Piastowskiego a władzami Spółdzielni Mieszkaniowej zadaliśmy pytania o fundusz remontowy garaży i możliwość jego wykorzystania na budowę drogi. Prezes Spółdzielni odpowiedział:

„Droga musi zostać wykonana. Członkowie spółdzielni płacą fundusz remontowy od kilku lat, w związku z tym nie poniosą strat. Dojazd musi zostać zabezpieczony. Zarząd Spółdzielni będzie proponował do planu remontowego na 2008 rok wykonanie drogi dojazdowej, po wcześniejszym wydzieleniu działki.” 

W styczniu 2008r. po czterech latach od pierwszych wniosków o wyodrębnienie garaży zaproponowano nam:

„… możliwość wykonania obecnie drogi dojazdowej wzdłuż granicy działki przy ul. Królowej Bony przy poniesieniu pełnych kosztów związanych z realizacją tej inwestycji przez właścicieli garaży…”

We wrześniu 2008 roku zaproponowano następne rozwiązanie:

„Wstępnie szacujemy, że całkowite koszty związane z wyodrębnieniem lokalu użytkowego - garażu oraz wybudowaniem drogi i nabyciem jej udziału przez osoby posiadające spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego - garażu wynosić będą około 3 500 zł na jeden boks garażowy, nie wliczając opłaty notarialnej.”

Krzysztof Głusiec - Stowarzyszenie Mieszkańców MPW

Cdn.

 

 

 

 

Spis treści