Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Do Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie wpłynęło w dniu 7 maja pismo. Przedstawiamy je z niewielkimi skrótami:

"W imieniu członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie żądamy odwołania Arkadiusza K. ze stanowiska prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier’ w Kętrzynie.

Uzasadnienie

Podczas pracy na stanowisku prezesa spółdzielni Arkadiusz K. doprowadził do wielu nieprawidłowości działających na szkodę członków spółdzielni:

1. Podwyższył opłaty eksploatacyjne a przed powołaniem na stanowisko prezesa obiecywał, że je obniży? Zwiększyło to niepotrzebnie koszty ponoszone przez mieszkańców średnio o 50 zł rocznie. Z tych opłat finansowane są wysokie pobory prezesa ponad 11 000 zł, wiceprezesa i głównej księgowej.

2. Nieprawidłowo obciąża za ogrzewanie mieszkań? Zwiększa to nieracjonalnie koszty ponoszone przez mieszkańców. Niektórzy z nich przy opłacie rocznej za ogrzewanie mieszkania około 1500 zł, płacą w tym tylko za ogrzewanie łazienki o powierzchni 2,5 m2 kwoty około 700 zł!

3. Ukrywa przed członkami spółdzielni protokół komisji do spraw ogrzewania? Nie wykonał zaleceń tej komisji. Spółdzielcy płacą przez to opłaty za „wirtualne” ogrzewanie, które nie jest dostarczane do nieopomiarowanych grzejników w łazienkach.

4. Powiększył opłaty o dodatkowy fundusz na wymianę dwa razy droższych wodomierzy, po 2 zł na każdy wodomierz miesięcznie? Wodomierze powinny być tańsze i finansowane z funduszu remontowego. Zwiększyło to niepotrzebnie koszty ponoszone przez mieszkańców średnio o 48 zł rocznie przy 2 wodomierzach i 96 zł rocznie przy 4 wodomierzach.

5. Podwyższył o ponad 8 % opłatę na fundusz remontowy, choć przed powołaniem na stanowisko prezesa mówił, że jest on za wysoki? Zwiększyło to niepotrzebnie koszty ponoszone przez mieszkańców średnio o 60 zł rocznie.

Łączne koszty wszystkich podwyżek to 135 zł do 230 zł rocznie w zależności od powierzchni mieszkania i ilości wodomierzy w mieszkaniu.

6. Nie wykonuje remontów potrzebnych członkom spółdzielni. Szczegółowy zakres remontów nie jest uzgadniany z mieszkańcami spółdzielni przed ogłaszaniem przetargu. Uniemożliwia dostęp do specyfikacji robót przed przetargiem i utrudnia po przetargu.

7. Spowodował straty w telewizji spółdzielczej KTK. Jest to dodatkowa działalność gospodarcza i nie powinna obciążać czynszu.

Straty obciążają nawet tych członków, co tej telewizji nie oglądają i nie mają.

8. W celu „ukrycia” zarzutów spółdzielców o niegospodarność akceptuje usuwanie krytycznych wypowiedzi z protokołów spółdzielczych, uniemożliwia dostęp członków do telewizji spółdzielczej i do lokalów spółdzielczych w celu spotkań członków spółdzielni?

Społeczny Komitet Mieszkańców,

członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie"

  

 

 

  Kętrzyn bez cenzury  

Spis treści