Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Na 37 sesji Rady  Miejskiej w Kętrzynie radni, na wniosek Burmistrza Hećmana, przegłosowali bez analizy (rzeczowej i finansowej) zwiększenie kosztów wykonania stadionu? Tak rządzi ("zły gospodarz"?), ponieważ dobry ogłosiłby nowy przetarg i znalazł tańszego wykonawcę? Potem, zadowolony z siebie, burmistrz palnął gadkę gdzie "umoralniał" radnych i mieszkańców obecnych na sesji? Następnie "chwalił się" twierdząc: nie obawiam się żadnych pytań? Ale gdy głos mieli zabrać mieszkańcy szybko wstał i ruszył w kierunku drzwi. Znowu Pan wychodzi Panie Burmistrzu?- padło pytanie z sali. Burmistrz zatrzymał się i poinformował, że przyjmuje w poniedziałki. Następnie wyszedł ignorując dalsze wypowiedzi i pytania mieszkańców.

Nowe dane i dokumenty na temat zalewania działek przedstawił działkowiec Pan Józef Bakun, który udowadniał, że przyczyną zalewania są błędy w budowie Al. Pileckiego i brak nadzoru Burmistrza Hećmana nad projektem i budową? Przewodniczący próbował mu przerywać, ale radny Rafał Rypina powiedział, że radni chcą tego wysłuchać. Po interwencji radnego Pan Józef Bakun dokończył swoją wypowiedź cytując opinie z posiadanych dokumentów. Całość wypowiedzi można odsłuchać na audio (od 22 min. 28 sek.). Radni milczeli a mieszkaniec Kętrzyna Stanisław Kulas powiedział:

"Pan Józef Bakun mówił na 37 sesji o nieprawidłowościach przy budowie ulicy „Westerplatte bis”. Chciałbym przypomnieć, że niedawno rada rozmawiała o nieprawidłowym wykonaniu budynku mieszkalnego, gdzie w piwnicach pokazała się woda. Mamy drugi przypadek, w ciągu ostatniego okresu, takiej inwestycji, która została zrobiona z wadami. Na dzisiejszej sesji Pan Radny Rafał Rypina wnioskował o dokładne przedstawienie zakresu budowy stadionu. Mam obawy czy tak samo, jak z poprzednimi inwestycjami, będzie z budową stadionu. Czy znowu nie wynikną z tego jakieś usterki, jakiś bubel?"

 

 

  Kętrzyn bez cenzury  

Spis treści