Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Wotum zaufania?

Za stratę 14 milionów?

Za najniższe dofinansowanie?

 

 

Dlaczego o godzinie 12?

Przecież większość mieszkańców w tym czasie pracuje.

Właśnie dlatego, że mieszkańcy są w pracy. Skoro są w pracy to nie przyjdą na sesję. Niedziółka i jego 11 „radnych podpierających” panicznie boją się wypowiedzi mieszkańców.

 

Dlaczego w trybie hybrydowym? Co to oznacza?

Tryb hybrydowy, czyli mieszany, polega na tym, że cześć radnych jest obecna na sali a część łączy się zdalnie za pomocą internetu. O taki tryb występował już radny z opozycji burmistrza, gdy był chory i chciał zdalnie uczestniczyć w sesji. Wtedy mu nie pozwolono.

Teraz chora jest radna od Niedziółki. Jeżeli jej nie będzie na sesji, to głosowanie nad wotum zaufania, 10 za oraz 10 przeciw, spowoduje, że Niedziółka nie otrzyma wotum zaufania.

Głosowanie Niedziółki wisi cały czas na 1 radnym. Dlatego wprowadzono tryb hybrydowy, aby chora „radna podpierająca” Niedziółkę mogła zagłosować „za”.

Czy to jest krętactwo?   Hipokryzja?   Obłuda?

 

Czy Niedziółka powinien otrzymać wotum zaufania?

Co by się stało w firmie o przychodach 140 milionów (budżet Kętrzyna), gdyby zatrudniony prezes stracił 14 milionów dofinansowania?

Co by się stało w firmie, gdyby zatrudniony prezes uzyskał dofinansownie gorsze niż okoliczne firmy?

Właściciel lub rada nadzorcza, za stratę 10% budżetu, niezwłocznie wyrzuciłaby go dyscyplinarnie z pracy, z powodu spowodowania szkody wielkich rozmiarów.

Co zrobiła rada miejska, a właściwie 11 „radnych podpierających” Niedziółkę?

Dali mu dużą podwyżkę wynagrodzenia. Nazwiska tych radnych podane były w artykule 11 tłustych kotów oraz 12 chytrych ludzi - XLIX sesja RM.

 

Skąd wiadomo jak zagłosuje 11 „radnych podpierających” Niedziółkę?

Zagłosują tak samo, jak głosowali, gdy dawali mu dużą podwyżkę, zamiast wyciągnąć poważne konsekwencje z powodu dużej straty dofinansowania.

Niedziółka już dwukrotnie nie otrzymał wotum zaufania za 2019 i 2020 rok. Dlatego w ubiegłym roku zerwał koalicję z PiS i dobrał sobie radnych, którzy w wyborach popierali poprzedniego burmistrza.

I nagle radni opozycyjni, którzy krytykowali Niedziółkę zmienili poglady i stali się jego zwolennikami i „przyklaskiewiczami”. Dostali za to lepiej opłacane stanowiska w radzie miejskiej a i członkowie ich rodzin zyskali w zatrudnieniu w jednostkach miejskich. Niektórzy dostali dodatkowe płatne godziny. Mieszkańcy mogą się o tym dowiedzieć pytając radnego, na którego głosowali: Dlaczego zmienił poglądy i za ile?

Jak nazwać takie postępowanie radnych?

 

Niedziółka przegra następne wybory.

Niezależnie od tego, czy Niedziółka otrzyma, czy nie otrzyma wotum zaufania, następne wybory przegra. To wynika z codziennych wypowiedzi mieszkańców i analizy szans 4 kandydatów na burmistrza.

Ale o tym napiszemy w następnym artykule.

KBC-SK

 

 

 

 

Spis treści