Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Pytanie jak bumerang - czyli:

W czyim interesie działa Niedziółka??? Cz.1.

W 2013 roku wskazałem właściwy przebieg obwodnicy miasta. Ani ówczesny burmistrz Hećman, ani chwilę później starosta Niedziółka nie pochylili się nad tematem. Podpisany natomiast został list intencyjny w sprawie przebudowy drogi 592 bez obwodnicy Kętrzyna! Dopiero gdy wskutek problemów z realizacją drogi S16 zaczął wzrastać ruch tranzytowy przez Kętrzyn, a sprawa zaczęła być medialna, Niedziółka w kampanii wyborczej w roku 2018 wrzucił na listę postulatów hasło obwodnicy, o której mówił program mojego autorstwa: "TAK dla Kętrzyna". 

Fakt, że postulat Niedziółki był tylko hasłem (podobnie jak mieszkania), potwierdza m.in. jego dalsza indolencja  w realizacji obu projektów, do których w zakresie pozwalającym na ich realizację nie miał już dostępu. Zresztą w początkowym okresie wizualizacja obwodnicy była niemal identyczna jak w mojej koncepcji.

Dopiero później wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich zaczęto forsować infrastrukturalny bubel, który już na etapie projektu został słusznie oprotestowany przez mieszkańców Trzech Lip.

 

Dopiero po tym incydencie, przerzucono obwodnicę na mapie na drugą stronę rzeki, tak jak w koncepcji mojego autorstwa (bardziej szczegółowe opracowanie wraz z wytycznymi inżynierskimi przekazane zostało do ZDW w 2017 roku).

Problemem wadliwości obwodnicy Zarządu Dróg Wojewódzkich lansowanej przez Niedziółkę, jest jej fatalny z punktu zasad inżynierii ruchu przebieg, czyniący przejazd tą drogą mniej atrakcyjnym od przejazdu przez miasto. Krótko mówiąc bubel szykowany przez ZDW nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, ekologicznego, a przede wszystkim społecznego.

Przebiegająca w szczerym polu droga, ma natomiast mieć przystanki autobusowe, chodniki, drogi dla rowerów i kilka rond jeszcze bardziej spowalniających ruch, ale za to - podobnie jak wymienione elementy infrastruktury - podnoszących też kwotę wyrzucą w błoto ku radości potencjalnego wykonawcy.

 

Jeśli  burmistrz chce, aby ten szkodliwy dla Kętrzyna bubel był współfinansowany z kasy miasta, w tym miejscu po raz pierwszy zadam pytanie postawione w tytule: w czyim interesie działa Niedziółka?

KBC

Przedstawiamy pierwszą część artykułu Pana M opisującego jedną z większych afer burmistrza Niedziółki: utraty 14 milionów dofinansowania, opóźnienia w realizacji i niewłaściwej przebudowy ul. Ogrodowej. Pełny tekst na stronie internetowej Facebook Pan M pod datą 14 kwietnia 2023 r.

 

 

 

Spis treści