Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Zastępca burmistrza Maciej Wróbel. Link do wypowiedzi tutaj.

- Mam pewien niesmak, ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy rozmawialiśmy podczas konsultacji na temat finansowania sportu, między innymi Granicy Kętrzyn, bo pan przewodniczący jest wśród osób, które podpisały petycję, klubu Granica Kętrzyn, o 400 tys. zł rocznie środków z budżetu miasta i…

- Ja przypominam - przywołuje zastępcę burmistrza do porządku obrad Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętrzynie Rafał Rypina - że jesteśmy teraz w punkcie: podatek od środków transportowych. Więc proszę do rzeczy.

M. Wróbel – Tak, ale wtedy rozmawialiśmy o finansowaniu klubu. Powiedziałem, że będzie trudno finansować tego rodzaju wydatki. Pan przewodniczący mówił: to podnieśmy podatki…

R. Rypina – Nic takiego nie powiedziałem. Proszę nie kłamać.

M. Wróbel - Nie. Powiedział pan.

R. Rypina - Proszę nie kłamać – ripostuje stanowczo.

M. Wróbel zmieszał się - Tak się zastanawiam, obserwując państwa, czym się różni PiS od PiS-u, bo wiem jedno, że PiS się różni od PiS-u, że ma inne zdanie…

R. Rypina - Panie burmistrzu, jesteśmy teraz przy punkcie, podatek od środków transportu.

M. Wróbel – No to właśnie zaraz, do tego chcę nawiązać, jeżeli…

R. Rypina – Proszę posłuchać szefa: „I nie politykujmy do diabła” - przewodniczący zacytował kontrowersyjny wpis Niedziółki na Facebooku.

M. Wróbel – Nie politykuję, tylko państwu pokazuję, że w przyszłym roku wzrośnie podatek – i wpadając w słowotok, szybko wymieniał rosnące podatki.

R. Rypina – Do rzeczy panie burmistrzu, zaraz odbiorę panu głos.

M. Wróbel – Warto, żeby o tym mieszkańcy też wiedzieli, bo dzisiaj rozmawiamy o przyszłości Kętrzyna i o bardzo trudnych decyzjach, więc patrzmy na tę sytuację dużo szerzej – zakończył, propagandowymi zdaniami, skonsternowany zastępca burmistrza.

R. Rypina – Widocznie pan źle obserwował sesję, bo 11 radnych głosowało przeciwko uchwale, 4 się wstrzymało, więc to nie tylko klub radnych PiS zadecydował o tym, że podatek od nieruchomości, nie wzrośnie.

PS Za dodatkowymi obciążeniami mieszkańców i przedsiębiorców, wzrostem podatku od nieruchomości, głosowali radni popierający burmistrza Niedziółkę i zastępcę Wróbla: Toruński Marian, Abramowicz Krystian, Waszkiewicz Zofia, Gajek Marzena, Sapiński Daniel, Biała Alicja.

 

 

 

Spis treści