Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

   11 członków rad nadzorczych, spoza naszego miasta, powołał nowo wybrany burmistrz, w miejskich spółkach komunalnych a tylko jedną od nas. Razem powołał 12 członków rad.

   Mieszkają oni w miejscowościach: Toruń, Swarzędz k. Poznania, Plewiska k. Poznania, Dziekanów Leśny k. Warszawy, Giżycko, Reszel, Nowa Wieś Kętrzyńska, 4 osoby w Olsztynie a tylko jedna mieszka u nas. Razem to 12 nowych członków rad nadzorczych.

   Zrobił to człowiek, który na swoim plakacie wyborczym napisał: "człowiek stąd". Zrobił to, ten sam człowiek, który obiecywał pracę swoim a teraz zatrudnia obcych? 

   Na zastępcę burmistrza powołał osobę z Olsztyna a na p.o. dyrektora miejskiego centrum kultury człowieka z Lidzbarka Warmińskiego? Krążą plotki, że to nie koniec zatrudniania ludzi z spoza naszego miasta. Będą następni.

   „Człowieku stąd”, jesteś burmistrzem - miejskim urzędnikiem samorządowym z wyboru mieszkańców. Zarządzasz miastem i masz dbać o wszystkich naszych mieszkańców! W ich interesie  jest zatrudnianie osób, mających wymagane kwalifikacje i znających problemy miasta. Osób mieszkających w naszym mieście a nie obcych!


   Kumoterstwo – wzajemne popieranie się ludzi związanych przynależnością do jakiejś grupy czy pokrewieństwem, zwykle dla osiągnięcia pozycji społecznej lub korzyści materialnych, nie opierające się na ocenie wartości tych osób, lecz na fakcie znajomości.

 

 Kętrzyn Bez Cenzury 

Spis treści