Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

I tu się sprzedają. 

  I tam się sprzedają.

Radna Helena Szymkiewicz, podczas 47 Sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie, w dniu 10 grudnia 2021 roku,  wygłosiła oświadczenie. Publikujemy fragmenty wypowiedzi radnej oraz link do wypowiedzi radnej w nagraniu wideo z sesji, czas od 04:09:30.

- W związku z tym, że moja osoba w klubie Kętrzyn 2000 jest lekceważona, omijana w podejmowaniu decyzji, nie informuje się mnie o innych działaniach klubu, przez co pozbawia się mnie równych praw członkostwa w klubie.

Od 1994 roku czyli daty założenia Kętrzyn 2000, przez kolejnych 27 lat działałam w tej społecznej inicjatywie samorządowej, w której nie prywata, a dobro miasta i jego mieszkańców było najważniejsze. Tym celom byłam i jestem wierna przez wszystkie moje 6 kadencji [radnej miasta].

Wobec tego, co się obecnie dzieje w klubie i z klubem Kętrzyn 2000, wyrażam swój sprzeciw i nie akceptuję tych działań. Składam swoją rezygnację z członkostwa w klubie radnych Kętrzyn 2000.

Byłym już kolegom z klubu muszę jednak przyznać, że otworzyli mi na pewne sprawy oczy. Kiedyś ufałam ludziom, ale spotkałam kilku którzy nauczyli mnie, że nie warto. I to wiem, że w polityce nie ma przyjaźni, ale są tylko interesy.

Zacytuję Ronalda Regana, który tak powiedział:

Politykę uważa się za drugi najstarszy zawód świata.

 

Doszedłem do wniosku,

że jest bardzo podobny do pierwszego.

 

I tu się sprzedają. I tam się sprzedają.

Posądzano mnie po wyborze do komisji rewizyjnej, że to był "skok na kasę". Jak ja mogłam być przewodniczącą [mówiono], że na pieniądzach mi zależało. Dlatego dzisiaj pytam:

Jak ocenić wybór J.B., który został przewodniczącym komisji?

Jak ocenić ten "skok na kasę" byłego kolegi D.D.?

Ja bym się chyba [na ich miejscu] wyżej ceniła? - powiedziała ironicznie radna.

- Zarzucono mi - mówiła dalej - że ja nie byłam założycielem Kętrzyn 2000. Mam książkę, którą wydaliśmy na 20-lecie Kętrzyn 2000, w której napisano: 18-03-1994 r. odbyło się spotkanie komitetu wyborczego Kętrzyn 2000. Uzgodniono regulamin działań komitetu. Regulamin podpisało 17 osób.

[KBC: Radna Szymkiewicz wyczytała wszystkie nazwiska, w tym swoje. Nazwisk członków klubu Kętrzyn 2000: Duczek, Baranowski i Buraczek wśród nazwisk założycieli Kętrzyn 2000 nie było].

Myśmy jako radni Kętrzyn 2000 - mówiła radna Helena Szymkiewicz -  w 1994 r. stworzyli też kodeks etyczny dla radnego, w którym jako najgorsze „przestępstwo” była „zdrada polityczna”.

Zacytuję pana Budrewicza, który napisał:

Osobiście brzydzę się "zdradą polityczną". Miałem też i ja, w pewnym momencie, propozycje objęcia ważnych funkcji w samorządzie. Wystarczyło mi tylko zdradzić Kętrzyn 2000. Oczywiście odmówiłem.

 

„Zdrada polityczna” daje korzyści. Jednak w dalszej perspektywie to klęska. Jak może czuć się człowiek, który codziennie patrząc w lustro, widzi twarz zupełnie obcą.

 

Twarz kogoś, kto „zdradził” swoich przyjaciół?

 

 

 

 

Spis treści