Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

HORYZONT 2020

Wykorzystana szansa na innowację

województwa pomorskiego

Horyzont 2020 to program Unii Europejskiej, w zakresie badań naukowych i innowacji. Celem jest zwiększenie konkurencyjności Europy w gospodarce światowej. Siedmioletni budżet to 80 mld euro. Horyzont Europa na lata 2021 - 2027 to budżet 95 mld euro.

#Pomorski Horyzont to ponad 160 projektów o wartości ponad 200 mln zł w ciągu 7 lat. W filmie przedstawiono perspektywy zastosowań w obszarze zaawansowanych technologii.

ENTRUSTED – nowoczesne systemy łączności satelitarnej, przedstawia Ewelina Kaatz – Drzeżdżon, zastępca przewodniczącego zespołu projektowego z Polskiej Agencji Kosmicznej - instytucji naukowo- badawczej. Dofinansowanie 3 mln euro.

SMS - aktywne sterowanie kształtem skrzydła samolotów Airbus, omawia prof. IMP Paweł Fleszyński, Kierownik Zakładu Aerodynamiki z Instytutu Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego PAN. Dofinansowanie 4 mln euro.

 

INSECTT – bezpieczne technologie bezprzewodowe dla internetu rzeczy wyposażonych w sztuczne inteligencje, referuje prof. PG dr hab. inż Łukasz Kulas, kierownik projektu, z Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Dofinansowanie PG 11 mln euro. 

WIDEO:   Pomorski Horyzont 2020.  Zaawansowane technologie.

Łukasz to były kętrzynianin, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im.  Wojciecha Kętrzyńskiego z 1996 roku, o którym pisaliśmy w tekście: Sukces naszego naukowca

 

SAMURAI - system do walki z przemocą online, proponuje Grzegorz Rutkiewicz, dyrektor operacyjny Samurai Labs - laboratorium sztucznej inteligencji i kierownik projektu. Dofinansowanie 50 tys euro.

Źródło: Samurai ochroni Internet, a roboty badawcze wyruszą w kosmos! Zobacz najciekawsze projekty HORYZONT 2020. 

 

 

 

 

 

Burmistrz na sesjach rady miejskiej unika odpowiedzi na pytania radnych Wioletty Czech i Rafała Rypiny. Burmistrz nie przedstawił też analizy ekonomicznej zakupu nieruchomości przez Komec, o co pisemnie występował mieszkaniec Kętrzyna Stanisław Kulas. Radni burmistrza milczeli a nowy, trzeci w tym roku, prezes Komecu zakupił budynek w złym stanie technicznym. Ile będzie kosztował jego remont? Podobno burmistrz i nowy prezes jeszcze nie policzyli. Kto zapłaci za te drogie remonty? Podobno Komec ze środków własnych. Ale środki własne Komecu to głównie opłaty za ogrzewanie, więc mieszkańcy Kętrzyna już wiedzą. Powiadomili nas, że dostali pisma o podwyżce kosztów ogrzewania.

Stanisław Kulas, na sesji miejskiej w listopadzie 2016 r. pytał o podwyżki cen wody [Kłótnia o wodę na sesji miejskiej w Kętrzynie, wideo od 6 mim 50 sek.]. Pytał także o podwyżki cen ogrzewania [Kłótnia o wodę na sesji miejskiej w Kętrzynie, wideo od 9 min. 10 sek.]Burmistrz Hećman kłócił się z mieszkańcami i zarzucał kłamstwa. Dzisiaj, kiedy już podwyższył mieszkańcom ceny wody, kiedy podwyższył ceny za ogrzewanie pytamy burmistrza Hećmana, dlaczego krzyczał i przerywał wypowiedzi mieszkańców? Dlaczego nie powiedział prawdy? Dlaczego za niegospodarność burmistrza mają płacić wszyscy mieszkańcy miasta? 

 

 

   Kętrzyn bez cenzury  

 

Dlaczego Burmistrz Hećman zrobił podwyżkę cen dla mieszkańców ? 

Czy Spółka MWiK dostarczyła radnym wszystkie dokumenty do analizy podwyżki cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków?

Dlaczego radni opozycji i mieszkańcy protestują przeciwko podwyżce?

Zobacz na stronie internetowej: 

http://telewizjamazurska.pl/aktualnosci/822-klotnia-o-wode-na-sesji-miejskiej

lub obejrzyj wideo:

Napisz do nas; czy zgadzasz się z tą podwyżką?

 

 

  Kętrzyn bez cenzury  

Mieszkańcy miasta zapytali po sesji czy burmistrz:

a) nie zna odpowiedzi?

b) ukrywa fakty przed mieszkańcami?

c) "olewa" mieszkańców naszego miasta?

Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego burmistrz ucieka z sesji zobacz program Telewizji Mazurskiej na stronie internetowej:

http://telewizjamazurska.pl/aktualnosci/986-mieszkancy-pytaja-burmistrz-nie-slucha-i-opuszcza-sesje

lub obejrzyj wideo:

 

Napisz do nas: która odpowiedź jest prawidłowa: a, b, c?

 A może burmistrz jest do d...?

 

  Kętrzyn bez cenzury  

 

Spis treści