Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Dlaczego podrożały

opłaty za garaże

w Spółdzielni Mieszkaniowej

Pionier w Kętrzynie?

[List czytelnika]

W maju 2022 roku zapłaciłem miesięczną opłatę za garaż, ponad 194 zł. To prawie 116 zł więcej niż rok wcześniej, kiedy płaciłem około 78 zł. Dlaczego moje opłaty za garaż wzrosły do 248 % ?

Sprawdziłem, że niewiarygodnie dużo wzrosły opłaty eksploatacyjne. Wcześniej było 0,95 zł/m2 netto, a teraz jest 6,78zł/m2 netto.

Mój garaż ma 15,80 m2, co oznacza, że moje opłaty eksploatacyjne wzrosły, po uwzględnieniu 23 % VAT, z 18,46 zł do 131,76 zł miesięcznie.

Dlaczego opłaty eksploatacyjne wzrosły do 714 % ?

Za co tak drogo płacę?

Za co tak drogo płacą właściciele garaży, moi sąsiedzi?

W moim mieszkaniu o powierzchni około 60 m2 opłata eksploatacyjna wynosi 2,10 zł zł/m2, czyli 126 zł miesięcznie.

Jak to jest możliwe, że opłata za 15,8 metrowy garaż jest większa niż za 60 metrowe mieszkanie?  

Za garaż zapłaciłem. To jest moja własność. Garaż kupiłem od spółdzielni w stanie surowym, tak jak wszyscy sąsiedzi. Zapłaciłem za wykończenie. Dopłaciłem za wymianę dachu z eternitu. Zapłaciłem za wykonanie drogi dojazdowej.

Jakim prawem zarząd i rada nadzorcza spółdzielni narzucają teraz takie wysokie opłaty? To wygląda jak haracz, tylko, za co?

Czy zarząd i rada nadzorcza są w stanie wytłumaczyć właścicielom garaży wzrost opłaty eksploatacyjnej do 714 % ?

Cz są w stanie wytłumaczyć, dlaczego opłaty za garaż są wyższe niż za mieszkania?

[Imię i nazwisko do wiadomości redakcji]

 

KBC

Kiedy niedawno próbowaliśmy dostać się do spółdzielni mieszkaniowej, to zatrzymał nas założony na schodach łańcuch. Powiedziano nam, że prezes i jego ludzie nie chcą rozmów ze spółdzielcami.

Te opłaty, o których napisał czytelnik naszego portalu są karygodne i niesprawiedliwe. Jaka jest rada na obniżenie opłat za garaże?

Naszym zdaniem trzeba odwołać najpierw radę nadzorczą, następnie odwołać prezesa spółdzielni mieszkaniowej. Spółdzielnia należy do spółdzielców a nie do prezesa i jego potakiwaczy z rady nadzorczej.

 

 

 

 

 

Spis treści