Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Mieszkańcy kontra władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” w Warszawie

Zamiast Walnego Zgromadzenia miało być tylko głosowanie nad przygotowanymi przez zarząd uchwałami, przeprowadzone na podstawie przepisów covidowych. Sprawa trafiła do sądu, głosowanie wstrzymano, a mieszkańcy pytają: dlaczego prezes spółdzielni boi się spotkania z lokatorami?

Miarka się przebrała, cierpliwość skończyła!

Mieszkańcy SM „Bródno” mówią: Dość!

Żródło: https://warszawa.tvp.pl/70332290/warszawa-mieszkancy-kontra-wladze-spoldzielni-mieszkaniowej-brodno

 

- Zarząd sobie wymyślił, że nie będzie normalnego Walnego Zgromadzenia, tylko pisemne, czyli nie będzie można wprowadzić do tego walnego normalnych elementów, gdzie mieszkańcy mogą składać wnioski i głosować - opisuje sytuację Adam Rymski z "Razem Dla Targówka".

Czyli zamiast walnego zgromadzenia mieszkańców miało być jedynie głosowanie nad uchwałami przygotowanymi przez zarząd spółdzielni?

Sprawą zajął się sąd i wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa. Polegało ono na wstrzymaniu wykonania uchwały zarządu, co oznacza, że zaplanowane na 3 czerwca 2023 r. głosowanie się nie odbyło.

Nie wiadomo, jak sprawa potoczy się dalej. Prezes zarządu spółdzielni nie chciał rozmawiać przed kamerą.

 

KBC

- Czy Książek i Nahorna też powielają bojaźliwe i niehonorowe zachowania prezesów, którzy boją się spotkań z mieszkańcami? - pytają członkowie SM Pionier.

(S.K.) 

 

https://smpionier.pl/2023/06/05/zawiadomienie-w-przedmiocie-zarzadzenia-glosowania-przez-walne-zgromadzenie-projektow-uchwal-na-pismie/

 

 

 

 

Spis treści