Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Ciekawe wypowiedzi przeczytaliśmy na stronach "KętrzynNews.pl" w komentarzach pod artykułem "Budżet powiatu wciąż niezgodny z prawem. Termin naprawy – 14 czerwca". 
 
Cytujemy wpis Mieszkańca w ramach polemiki i prawa do swobody wypowiedzi:
 

Opanowywanie Sp-ni Mieszkaniowej „PIONIER” przez ludzi powiązanych z Burmistrzem Miasta, idzie bardzo sprawnie. Lista osób wytypowanych przez aktualnego prezesa Spółdzielni, , jak wskazują informacje na stronie internetowej; „Kętrzyn bez cenzury”, zdobywa najwięcej głosów, i już po tych dwóch zebraniach z Osiedli Moniuszki i Sikorskiego, można powiedzieć że w Radzie będzie miała większość i prezes (......) będzie mógł wprowadzać w funkcjonowanie swój model zarządzania Spółdzielnią. Charakteryzuje go brak jakichkolwiek zasad demokracji przy podejmowaniu decyzji na walnych zebraniach, nakładania coraz to nowych i nie mających podstawy prawnej, opłat na spółdzielców, rozliczanie kosztów dostarczanego ciepła na podstawie Regulaminu niezgodnego z Prawem energetycznym skutkującym zwiększeniem opłat o około 20 %, niezwykle dowolne dysponowane środkami z funduszu remontowanego tworzonego przez comiesięczne wpłaty właścicieli i lokatorów mieszkań, ,zwiększenie zadłużenia Spółdzielni z ponad 7 ml zł na koniec 2015 r. do ponad 14 ml zł. na koniec 2016 r., zwiększenie funduszy płac o około 200 tys zł. Na rozpoczęcie Rada była niezwykle hojna i dała mu [wynagrodzenie] 11, 5 tys zł miesięcznie. Tylko patrzeć jak ta nowa niebawem wielkość tego wynagrodzenia podniesie. A co nie można , kto im co zrobi. Przecież to tak doskonały zarządca, dla którego ujemny wynik z działalności gospodarczej nie jest stratą tylko niedoborem, a podstawa do utworzenia funduszu wymiany prywatnych liczników właścicieli jest rozporządzenie określające ich warunki techniczne, itd. itd……. Gdzie lokalne media. Dlaczego tak istotne dla społeczności Kętrzyna, Korsz i Reszla wydarzenie nie wzbudza ich zainteresowania. Coś niebywałego.

Całość przeczytamy na stronie internetowej: http://ketrzynnews.pl/budzet-powiatu-wciaz-niezgodny-z-prawem-termin-naprawy-14-czerwca/ . Opinię Mieszkańca, z naszym znakiem zapytania przy każdym zdaniu, zamieszczamy po to, aby władze odpowiedziały na zadane, przez Mieszkańca, pytania.

My też pytamy: jak to jest możliwe, że po kilkudziesięciu latach wolności inteligentni ludzie pozwalają na takie metody? Czy jesteśmy w afrykańskiej wiosce gdzie rządzi lokalny naczelnik?

Czekamy na odpowiedź, aby umieścimy ją, w ramach polemiki, na naszej stronie.

KBC

 

 

 

   Kętrzyn bez cenzury  

 

Spis treści