Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Burmistrz straci następne miliony?

Burmistrz zawnioskował o zwołanie XXXVII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie. W porządku obrad jest podjęcie stanowisk w sprawach:
1. ⇒  Utworzenia Dziennego Domu „Senior+”.
2.  Zawarcia ugody przed sądem powszechnym pomiędzy Gminą Miejską Kętrzyn, a prowadzącymi przedszkola niepubliczne do dnia 31.08.2020 r.

Przeznaczenie budynku loży na dzienny dom seniora skrytykowała, w dniu 14 kwietnia 2021 roku, Komisja Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Kętrzynie oraz obecni na komisji seniorzy - mieszkańcy miasta.

Burmistrz Niedziółka i zastępca Wróbel nie uwzględnili tych głosów. Nie uwzględnili również wniosków seniorów, którzy wskazywali inne, lepsze lokalizacje.

Pisaliśmy o tym w pięciu tekstach z cyklu "Grzeszyć milczeniem, gdy powinniśmy protestować..."

 

Duże zdziwienie budzi niespodziewany i nieuzasadniony wniosek burmistrza Niedziółki o zawarcie ugody przed sądem powszechnym, na której miasto straci kolejne miliony.

Przypomnijmy, że Miasto wygrało sprawę w sądzie pierwszej instancji. Po apelacji sprawa wróciła do uzupełnienia, do sądu pierwszej instancji. Dlaczego burmistrz nagle chce płacić, zamiast wygrać w sądzie? Napiszemy o tym wkrótce.

 

 

 

 

Spis treści