Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Niedziółka nie umie napisać

wniosku o dofinansowanie?

 

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił Wyniki II naboru na:

Miasto Kętrzyn otrzymało bardzo niskie dofinansowanie.

329 zł na jednego mieszkańca, to ponad 3 razy mniej niż następna Gmina Korsze!

329 zł na jednego mieszkańca, to 5 razy mniej niż Gmina Barciany!

KBC

W 2021 roku burmistrz Niedziółka też otrzymał najniższe dofinansowanie, 325 zł na jednego mieszkańca, o czym pisaliśmy w artykule: 

Porażka Niedziółki w pozyskiwaniu dofinansowania?

W 2020 roku Niedziółka zapomniał ogłosić przetarg i stracił ponad 14 milionów dofinansowania. Pisaliśmy o tym w artykule

Niedziółka winny dużej straty 14 300 000 zł dofinansowania. 

 

Czy burmistrz Niedziółka to Nieudacznik, który nie potrafi napisać wniosku o dofinansowanie, tak jak to robią w innych gminach powiatu kętrzyńskiego?

 

 

 

 

Wojewoda żąda wyjasnień

Wojewoda Warmińsko-Mazurski, w ramach postępowania nadzorczego zażądał wyjaśnień w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kętrzynie oraz ustalenia jej składu osobowego.

Dlaczego wojewoda nabrał podejrzeń, co do legalności nowego składu komisji rewizyjnej?

Przypomnijmy fakty:

20 grudnia 2018 roku Rada Miejska w Kętrzynie, w której większość mieli radni popierający ówcześnie burmistrza, wybrała 5 osobową Komisję Rewizyjną.

Rada, uznała wtedy, że komisja powinna kontrolować prace burmistrza. W skład komisji rewizyjnej weszło 2 radnych z grupy popierającej burmistrza i aż 3 radnych z opozycji.

We wrześniu 2020 roku Niedziółka utracił 14,3 milionów dofinansowania do budowy ulic w Kętrzynie. Z protokołu Komisji Rewizyjnej wynikało, że: złożył wniosek, podpisał umowę a potem „zapomniał” rozpocząć przetarg w terminie zawartym w podpisanej przez siebie umowie.

Niedziółka utratę dofinansowania ukrywał przed radnymi i mieszkańcami Kętrzyna. Gdy sprawa wyszła na jaw zwalał winę na pracowników. Ale to przecież Niedziółka osobiście zaakceptował termin zawarty w umowie a następnie tą umowę podpisał.

W 2021 roku radni, zaniepokojeni bezczynnością Niedziółki, zlecili kontrolę dla komisji rewizyjnej w sprawie utraty 14,3 milionów dofinansowania do budowy ulic. Ustalenia Komisji rewizyjnej przedstawiliśmy w tekście Niedziółka winny dużej straty 14 300 000 zł dofinansowania.

Przestraszony wynikami kontroli Niedziółka doprowadził do zmiany grupy popierających go radnych i odwołania, w dniu 28 października 2021 roku, z komisji rewizyjnej wszystkich 5 radnych: Heleny Szymkiewicz, Czesława Ćwika, Edwarda Mitrosa, Zofii Waszkiewicz i Jerzego Baranowskiego. 

10 grudnia 2021 roku 11 radnych, z grupy trzymającej się burmistrza, uchwaliło, że komisja rewizyjna będzie się składać, z co najmniej 3 radnych.

Dopiero po 4 miesiącach braku komisji rewizyjnej, 24 lutego 2022 roku, 11 radnych, z grupy trzymającej się burmistrza, powołało nową komisję rewizyjną. W jej skład weszło 3 radnych grupy burmistrza: Alicja Biała, Daniel Adam Sapiński i Ryszard Teodor Szymański. W komisji rewizyjnej nie ma teraz żadnego radnego z opozycji!

Art. 18a ust 2 Ustawy o samorządzie gminnym stanowi: 

"W skład komisji rewizyjnej wchodzą radni, w tym przedstawiciele wszystkich klubów..."

Radni z grupy burmistrza odrzucili kandydaturę nawiększego 6-osobowego klubu w radzie miejskiej. Skoro w komisji rewizyjnej nie ma przedstawiciela klubu, to komisja rewizyjna została powołana niezgodnie z przepisami prawa. 

Czy Niedziółka i jego grupa radnych "chwilowo trzymająca władzę" celową doporowadzają do paralizu działania komisji rewizyjnej?

KBC

Jak komisja rewizyjna będzie kontrolowała uchwały grupy burmistrza, do której to grupy należą wszyscy członkowie komisji rewizyjnej? Sami siebie będą kontrolowali?

Jak będzie wyglądała kontrola działań burmistrza, przez członków jego grupy?

Dlaczego burmistrz boi się kontroli radnych opozycji?

Czy burmistrz oprócz utraty 14 milionów jeszcze coś ukrywa?

Panie burmistrzu Niedziółka!

Czego się pan boi?

Prawdy się pan boi?

 

 

 

 

Nie będzie niczego?

Niedziółka mówi:

Nie dla stołówki.

Mieszkańcy korzystający ze stołówki, przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymali pisma:

Mieszkańcy Kętrzyna korzystający ze stołówki są przygnębieni i zdenerwowani.

Pytają, co trzeba zrobić żeby stołówka nie była zlikwidowana? 

W artykule Kto zarobi na likwidacji stołówki MOPS? pytaliśmy: 

Czy prawdą jest, że faktyczną przyczyną likwidacji stołówki jest zamiar przejęcia wydawania obiadów przez jednego ze znajomych burmistrza prowadzącego restaurację?

Czy w tym celu trzeba krzywdzić pracowników i mieszkańców korzystających ze stołówki?

Radny Zbigniew Nowak pytał: Dlaczego burmistrz [Niedziółka] pomija funkcję społeczną, jaką spełnia stołówka od początku swojego istnienia? 

W artykule Zawilgocony dom dla seniorów? pisaliśmy: ... dom dla seniorów plus będzie w budynku obecnej stołówki MOPS, w którym wg dyrektor MOPS ”przecieka dach, ściany są zawilgocone, wnętrza od lat nie były remontowane”. 

Pytaliśmy: Dlaczego burmistrz Niedziółka nie zapytał seniorów o ich zdanie, podczas posiedzenia Kętrzyńskiej Rady Seniorów? 

W artykule Radny Tomasz Komorowski zdenerwował Niedziółkę? (Sesja 52. Cz.2.) radny pytał: Dlaczego Pan [Niedziółka], w sprawozdaniu z prac między sesjami, ukrył przed radnymi i mieszkańcami naszego miasta fakt, że likwiduje stołówkę MOPS i w tym baraku, na obrzeżach miasta, chce zrobić lokal dla seniorów?

Czy nasi starsi mieszkańcy, którzy przepracowali swoje całe życie, nie zasługują na lepsze miejsce?

Dlaczego lekceważy pan [Niedziółka] Radnych Rady Miejskiej w Kętrzynie nie informując ich o przedsięwzięciach realizowanych przez miasto, za środki publiczne?

W artykule Gdyby „alergia” umiała latać, byłaby bur***em? (Sesja 52. Cz.3.) radna Helena Szymkiewicz pytała – Dlaczego przetarg jest ogłoszony a my nic nie wiemy? W budżecie pojawiła się kwota 50 tys. zł na dzienny dom pobytu seniora i lokalizuje się go w budynku po byłej stołówce, która podobno jest zagrzybiona…

KBC

Mieszkańcy pytają: Co należy zrobić żeby stołówka nie była zlikwidowana?

Należy odwołać Niedziółkę w referendum, lub:

w  wyborach 2023 r. wybrać nowego burmistrza, który będzie dbał o mieszkańców i przywróci stołówkę.

 

 

 

 

 

Informacja spółki miejskiej

 

Informacja Komunalnika, kiedy należy wystawiać odpady wielkogabarytowe, jest niejednoznaczna.

 

Kto i kiedy posprząta "świąteczny" śmietnik?

Odpady z rozebranych mebli zostały wystawione w środę wieczorem. Kilka elementów dostawiono w czwartek. Kanapa z wzorzystym obiciem stała tam już kilka dni wcześniej.

Dlaczego Komunalnik nie odebrał odpadów i zostawił ten bałagan na okres Świąt Wielkanocnych? 

Czy burmistrz Niedziółka dba o porządek w Kętrzynie? 

 

 

 

 

 

Toksyczny   dym   truje.

Niedziółka nie reaguje?

Teraz Kętrzyn obserwują już 72 kamery i 11 strażników miejskich. Na najnowocześniejsze na rynku kamery i monitory wydano prawie 800 tysięcy złotych. Było chwalenie się w mediach. Były zdjęcia i selfie w portalach na Facebooku.

A nad ogrodami działkowymi unosi się, co kilka dni, chmura dymu. Zatruwa, w zależności od kierunku wiatru, okoliczne osiedla mieszkaniowe lub osiedla domów jednorodzinnych.

Ile kamer, ilu strażników i ile pieniędzy potrzebuje Niedziółka, aby przestać zatruwać ludzi toksycznym dymem?

A może wystarczy trochę chęci do pracy, zamiast tych propagandowych tekstów i zdjęć?

Siwy dym się wije, nad miastem, szeroko;

Gdzieś ogniska palą i dioksyny pieką.

Dym ciągle zawiewa, w mieście truje ludzi.

A burmistrz się chwali, problemu nie widzi.

 

 

 

 

 

Spis treści