Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Kampania „tunelowana”

czyli:

Kto kogo "wpuścił w kanał”?

Piątek, 5 kwietnia 2024 r. Ostatni dzień kampanii w wyborach do samorządu. Paweł M_________ kandydat do Rady Miasta zamieścił na swoim Facebooku post:

14:53

Marta: To teraz wyznaczamy, na kogo oddać głos w innych okręgach???

Sylwia: Troszkę przykro.

Marta: Paweł, chyba zapominasz o pracy zespołowej.

Anna: No słabe to jest, jesteśmy zespołem.  Tak dla przypomnienia.

Marta: Jak już chcesz coś takiego zrobić to polecaj całe okręgi. To moje zdanie. Na tym chyba polega praca zespołowa?

Tomasz: Brzydki zagryw.

15:26

Łukasz: 17:00 drugie wyjście z ulotkami. Spotkanie na kętrzyniaku. Potwierdzić proszę, kto będzie.

Łukasz: No kurde, słuchajcie, jaj nie róbcie, proszę o potwierdzenie obecności, kto może i będzie o 17?

Sylwia: Ja w pracy.

Andrzej: Nie mogę.

Aleksandra: Ja jestem chora i średnio wychodzę poza koniecznością.

Marta: Jak mąż zdąży wrócić z pracy to będę. Zostanie z dziećmi a ja przyjdę.

Weronika: Gdzie?

Łukasz: Na kętrzyniaku, przy ławce.

Weronika: Będę.

Tomasz: Panie Pawle, to jest przykre.

Wysłano: Panie Pawle zachowuje się pan karygodnie. Dlaczego pan wyklucza inne osoby "z tej drużyny"? Jest to niedopuszczalne.

Marta do @Paweł M_________ kandydat do Rady Miasta: Zapraszamy na plac o 17ej. Do drużyny.

Paweł M_________ kandydat do Rady Miasta: Ja bardzo chętnie na 17, ale jeszcze z pracy nie wróciłem, boję się że nie zdążę. Do której będziecie?

Wysłano: Panie Pawle nie umie pan grać w drużynie, wychodzą na jaw pana prawdziwe intencje, nie do końca zrozumiałe tym wszystkim, którzy grają uczciwie.

Paweł M_________ kandydat do Rady Miasta: Odważna ocena, ja bym się na taką nie odważył nie znając adresata.

Wysłano: Panie Pawle, niech pan nie ucieka od tematu, proszę się uczciwie i z całym szacunkiem odnosić do osób które kandydują w tej drużynie. Postawa pana budzi wiele wątpliwości.

Paweł M_________ kandydat do Rady Miasta: Ale kto ucieka? Jestem tu i cierpliwe czytam jak ktoś, kto mnie zupełnie nie zna, pisze epitety na mój temat. Jestem nadal.

Wysłano: To nie są epitety tylko ocena pana zachowania w stosunku do wszystkich uczestników kandydujących w wyborach „Komitet Wyborców _________________________________ . Dzieli ich pan „na lepszych i gorszych”.

Marta: Paweł, czytasz nasze opinie to odpowiedz, czy Twoim zdaniem Twój post jest ok? Czy wg Ciebie oznacza to grę zespołową?

Paweł M_________ kandydat do Rady Miasta: I znowu ocena, nadal tu jestem.

Marta: To odpowiedz proszę, na moje pytanie, jak tu jesteś.

Paweł M_________ kandydat do Rady Miasta: Daj mi chwilę proszę, wracam z pracy. Nie chcę nikogo obrazić.

 

16:32

Paweł M_________ kandydat do Rady Miasta: Marta, mój post nie jest uderzeniem w zespół ani zespołowość. Nie jest skierowany "przeciwko" nikomu. Zdziwiło mnie, nie ukrywam, że tak został odebrany. Widocznie mam inną wizję promocji siebie na wzajem. Jeżeli ktoś chce, aby go oznaczyć, to chętnie to zrobię. Oznaczyć wszystkich się w ten sposób nie da (nie każdy ma FB i nie każdy działa na swoim koncie). Uważam, że taka promocja "tunelowana" również przynosi korzyści. I zanim ktoś oceni to ponownie, to sprawdziłem, mam udostępnione wszystkie materiały Komitetu u siebie na tablicy, wszystkich można tam znaleźć. Niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich. No ale ja nie oceniam, nie moja taka rola. Wybaczcie, jeżeli ktoś poczuł się ominięty w tym poście. Nie chodzi o pomijanie. Marta, ostatnią rzeczą jaką bym chciał to konfliktować się, na dodatek teraz.

Andrzej: Słabe to było Paweł.

Aleksandra: Przestańmy grillować Pawła, bo trzeba będzie też innych wrzucić na ruszt.

Andrzej: _No Fair Play to nie było. Lepiej czasami milczeć niż za dużo powiedzieć._

 

PS

"wpuścić w kanał"

Potocznie: celowo wprowadzić w błąd, oszukać.

Synonimy: wpuścić w malinyzrobić w koniawyprowadzić w polenabić w butelkęzrobić w balonazrobić w bambukozrobić w jajowystawić do wiatruwykręcić wała.

PPS

Paweł M. (promocja "tunelowana") otrzymał tylko 36 głosów.

Do rady wszedł kandydat z ilością 212 głosów.

Aleksandra M. ("wrzucić na ruszt") otrzymała 37 głosów.

Przegrały wszystkie osoby "tunelowane" przez Pawła M.

 

 

 

 

 

Spółka NEONET S.A.

nie ogłosiła upadłości.

Napisał do nas pracownik sklepu NEONET zaniepokojony tym, że na jednym z kętrzyńskich portali internetowych przeczytał, iż Spółka ogłosiła upadłość, a on z powodu upadłości straci pracę.

Sprawdziłem informację na stronie internetowej NEONET S.A. gdzie Zarząd Spółki NEONET S.A. poinformował, że dniu 27 listopada 2023 r. złożył do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego (naprawczego). Decyzja o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego spowodowana była problemami z płynnością finansową Spółki.

Zarząd Spółki poinformował także, iż w następnym dniu, 28 listopada 2023 roku, złożył również wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego, aby zabezpieczyć interes kontrahentów i wierzycieli Spółki, gdyby w toku postępowania sanacyjnego nie udało się osiągnąć porozumienia między Spółką a jej kontrahentami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego jest rozpoznawany w pierwszej kolejności.

Następnie sprawdziłem informacje Zarządu na stronie Portal publiczny Krajowego Rejestru Zadłużonych

Oświadczenie zarządu było zgodne z zarządzeniami i postanowieniem Sądu.

Zarząd NEONT S.A. poinformował również klientów i pracowników, że sklepy stacjonarne i internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami.

Pracownikowi, który do nas napisał wyjaśniam, że osobnikowi pseudo „Johny” pomyliło się Zarządzenie Sądu o wpisaniu do repertorium, wniosku dłużnika o ogłoszenie upadłości, z Postanowieniem Sądu o ogłoszeniu upadłości (której Sąd przecież ani nie rozpatrzył, ani nie ogłosił).

Takie „pomyłki” temu osobnikowi zdarzają się często, bo pseudo „Johny” ma kłopoty ze znajomością przepisów prawa.

To już kolejny raz, gdy pseudo „Johny” napisał nieprawdę. Chociaż w następnym dniu, po wpisaniu wniosku dłużnika o ogłoszenie upadłości, Sąd wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego (naprawczego), pseudo „Johny” tej informacji nie zamieścił.

Czy liczył na to, że on swojej nieprawdy jak zwykle nie sprostuje, a jego błędu nikt nie zauważy?

 

 

 

 

Kacper J.

będzie się tłumaczył

przed prokuratorem

za pomawianie?

 

Art. 212.

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.


§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Art. 12. § 1. Dwa lub więcej zachowań, podjętych w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, uważa się za jeden czyn zabroniony; jeżeli przedmiotem zamachu jest dobro osobiste, warunkiem uznania wielości zachowań za jeden czyn zabroniony jest tożsamość pokrzywdzonego.

 

 

 

 

 

Spis treści