Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Apel o utworzenie

jednostki wojskowej

- Lokalizacja jednostki wojskowej na terenie naszego powiatu ma szerokie poparcie wśród lokalnych samorządów, partii politycznych, organizacji społecznych i co najważniejsze mieszkańców naszego powiatu - mówi Zbigniew Homza pomysłodawca utworzenia jednostki wojskowej.

KBC

Mamy wysokie bezrobocie. Jednostka wojskowa usytuowana na terenie powiatu to dużo dodatkowych miejsc pracy, podatki wpływające do budżetu miasta i gmin oraz możliwość wykonywania usług przez lokalnych przedsiębiorców. 

 

 

 

 

 

Skargi na rozkład jazdy autobusów

Szumnie zapowiadany nowy rozkład jazdy spowodował liczne skargi mieszkańców na stronie internetowej Facebook Miasto Kętrzyn. Zgłaszano niewłaściwe zmiany godzin kursowania, złe oznakowanie kierunku jazdy oraz bardzo małą wielkość czcionki na tablicach przystankowych. Na skargi odpowiadał Facebook GF Transport Consulting założony przez miłośnika komunikacji Krzysztofa Zienkiewicza. Jednak z nieznanych powodów podczas konferencji w Ratuszu Krzysztof Zienkiewicz był przedstawiany jako ekspert ds. komunikacji miejskiej.

Krzysztof Zienkiewicz. Źródło FB Miasto Kętrzyn

Czy miłośnik komunikacji z kolekcją zabawek,  to właściwe kwalifikacje do opracowania rozkładu komunikacji miejskiej?

Na podstawie jakich kryteriów wybrano wykonawcę do opracowania nowego układu komunikacyjnego i rozkładu jazdy?

Jakie kwalifikacje posiadał wybrany wykonawca?

Burmistrz i zastępca do tej pory nie odpowiedzieli na te pytania zadawane w mediach.

Na temat nowego rozkładu jazdy wypowiedział się również Pan M, który od kilkunastu lat proponuje optymalne rozwiązania komunikacyjne dla naszego miasta: 

„Wstyd panie Zienkiewicz. Skopiowaliście całe elementy z mojego projektu, a mimo to stworzyliście bubla. Chciałoby się powiedzieć dać chłopu zegarek... Oczywiście to eufemizm, bo nikt wam niczego nie dawał...”

„Poznał pan już rozwiązanie dedykowane Kętrzynowi, nad którym pracowałem kilka lat, wykorzystał w sposób przypadkowy i nieuprawniony pewne jego elementy bez powiązania z innymi i wyszedł gniot. Bubel zawierający chyba wszystkie możliwe błędy i pozbawiony nowoczesnych środków inżynierii komunikacyjnej. Jak bardzo nieintuicyjne jest to rozwiązanie dowodzi nawet pańskie stwierdzenie o nauce nowego układu. I ta perspektywa korekt...

Rozumiem, że to już w ramach formuły pro bono?

Pytam, bo pytanie za ile i dlaczego akurat pan zajął się Kętrzynem - zadają również Mieszkańcy. Niestety burmistrz Niedziółka nie raczył jak dotąd udzielić odpowiedzi. Padło również pytanie o przetarg lub zapytanie ofertowe. To ważne. Bo widzi pan, gdyby miała miejsce taka procedura, mógłbym z panem wygrać i wtedy poznałby pan moje portfolio bez silenia się na złośliwości. No i co najważniejsze: Kętrzyn miałby modelowo zorganizowaną komunikację.

W moim projekcie z 2018 roku, na którym w tymże roku wyborczym popularność polityczną zdobył kętrzyński PiS, oprócz pańskich błędów, co oczywiste, nie było jednej rzeczy: przebiegu linii komunikacji miejskiej ulicami Skłodowskiej i Szpitalną. To pana autorski pomysł. No i co? Niewypał, prawda? Badania marketingowe zawiodły?... Jest takie powiedzenie: nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.

A co z obsługą ulicy Batorego i kuriozalną lokalizacją parkingu P+R na Osiedlu Piastowskim? Czy po wykazaniu absurdalności, pomysły spadły z planu? A szkoda, byłoby do kompletu ze Szpitalną...”

 

 

 

 

 

 

Niedziółka ogranicza prędkość do 40 km/godz?

KBC

Jaki jest prawdziwy powód ograniczenia prędkości?

Dlaczego burmistrz Niedziółka nie zapytał mieszkańców Kętrzyna o opinię w sprawie ograniczenia prędkości?

Zapytamy, sprawdzimy i napiszemy.

 

 

 

 

Inwazja obcych trwa

i

ma trwać ?

Burmistrz Niedziółka nie akceptuje mieszkańców Kętrzyna na ważnych stanowiskach. Dlaczego? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że woli zatrudniać mieszkańców innych miejscowości. Robi wyjątek tylko dla swoich nepotów, kumotrów i ich znajomych.

Podobno z jakiś powodów zatrudnił, 8 grudnia 2022 r., pana W.P. z Tołkin, na wolne stanowisko urzędnicze ds. zamówień publicznych w Urzędzie Miasta Kętrzyn? W.P. to były zastępca burmistrza Korsz, który stracił stanowisko w lutym 2022 r.

Teraz Niedziółka chce mu prawdopodobnie dać nowe stanowisko? Prezesa w Wodociągów w Kętrzynie? Kto, w grudniu 2022 r., powiedział dla W.P., aby złożył tam dokumenty?

4 stycznia 2022 r. po otwarciu koperty okazało się, że W.P. jest jedynym kandydatem? Jednak Wodociągi, ani Urząd Miasta Kętrzyn, nie podały tej informacji? Dlaczego? Ten, który pierwotnie miał tam zostać prezesem, czyli Ark. Kk. ze spółdzielni, podobno przestraszył się związków zawodowych?

Czy W.P. zostanie prezesem? A może konkurs zostanie unieważniony i stołek prezesa będzie czekał na Ark. Kk?

Okaże się to 11 stycznia 2022 r., gdy rada nadzorcza przeprowadzi rozmowę kwalifikacyjną (czytaj: zrobi to, co burmistrz każe?).

 

KBC

Czy to nie dziwne, że takie patologiczne działania dotykają nasze, źle zarządzane miasto?

Czy to nie dziwne, że radni miejscy i my mieszkańcy, tolerujemy taką patologię?

 

 

 

 

Spis treści