Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

W czwartek 29 kwietnia, w czasie sesji Rady Powiatu w Kętrzynie, Starosta Michał Kochanowski poinformował:

- Podjęto działania w celu utworzenia Powszechnego Punktu Szczepień, który będzie się mieścił w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 12A w Kętrzynie. Prawdopodobny termin uruchomienia PPSz to 4 maj bieżącego roku. Natomiast jest pewien problem z zamawianiem szczepionek. Jeśli ten problem będzie występował, termin będzie się oczywiście przesuwał, ale to są raczej dni, a nie tygodnie. Za organizację przedsięwzięcia odpowiada wspólnie, solidarnie Starostwo Powiatowe, Miasto Kętrzyn oraz Szpital Powiatowy w Kętrzynie. Miasto Kętrzyn w kontekście lokalizacji i infrastruktury technicznej. Szpital kadrowo będzie obsługiwał ten punkt szczepień.

Uzupełnił to dyrektor szpitala Wojciech Glinka.

- Kolejnym poważnym zadaniem, w którego realizację jesteśmy zaangażowani już od dłuższego czasu i właściwie od 19 maja jesteśmy gotowi, to jest uruchomienie punktu szczepień powszechnych. Tu wspólnie z samorządem miejskim, ze starostwem, szpital realizuje to zadanie. Zorganizowaliśmy punkt szczepień. Mieliśmy zacząć od 4 maja. Na ten moment nie mamy możliwości zarezerwowania szczepionek. Być może ruszymy 5 maja, być może 6. To jest kwestia dni, a nie tygodni. Tu jesteśmy przygotowani, już zarówno logistycznie jak i personalnie, do tego żeby szczepić. Coraz więcej osób [szczepimy] w szpitalnym punkcie szczepień. W związku z tym, że udało się nam pozyskać 120 szczepionek, zaszczepiliśmy 102 osoby. Jutro będziemy doszczepiać. W miarę możliwości, do momentu przejścia do punktu szczepień w hali, szczepimy teraz, o ile pozyskamy szczepionki, uprawnione osoby u siebie w szpitalu. W tych nieco polowych warunkach.

Burmistrz Ryszard Niedziółka, podczas Sesji Rady Miejskiej w dniu 29 kwietnia, także poinformował:

-Wspólnie ze starostwem i Szpitalem Powiatowym w Kętrzynie, zaraz po świętach [wielkanocnych] przystąpiliśmy do organizacji punktu szczepień i na 19 kwietnia PPSz był gotowy. Czekamy w tej chwili na potwierdzenie, prawdopodobnie zaraz po weekendzie majowym, ten punkt szczepień ruszy. Tam jest 4 stanowiska do szczepienia. Każde ze stanowisk ma mieć wydajność 100 szczepionek dziennie, na 8 godzin, czyli 400 dziennie. W związku z tym dość znacznie to by przyśpieszyło i w końcu zlikwidowało tą sytuację i te wszystkie komentarze i niedogodności mieszkańców, którzy niejednokrotnie musieli jechać na szczepienia [do innych miejscowości].

Czy te zawiłe informacje, ten potok składniowy[1], miał przykryć fakt braku szczepionek w Kętrzynie? Dlaczego nie zorganizowano zwykłych punktów szczepień, aby szczepionki trafiały do Kętrzyna? Dlaczego mieszkańcy  musieli jeździć na szczepienia do innych miejscowości? 

Szczepienia trwają od stycznia. Wielu mieszkańców ciągle pyta o punkty szczepień. W czasie sesji 25 marca, radne miejskie także pytały i zgłaszały skargi mieszkańców. Czy potem, 1 kwietnia było spotkanie w sprawie szczepień powszechnych, czy po to by zrobić zdjęcie na Facebooka? Bo punkt szczepień był gotowy dopiero 19 kwietnia. I do tej pory nie ma szczepień, bo nie zapewniono / zamówiono szczepionek? 

Jeżeli razem zarabiają 44 000 zł miesięcznie brutto, a nie potrafią zarządzać i zamówić na czas szczepionek, to może zwrócą mieszkańcom koszty dojazdu na szczepienia?

KBC

O braku szczepień dla mieszkańców Kętrzyna pisaliśmy wcześniej w tekstach

Jak przyśpieszyć szczepienie lub wybrać rodzaj szczepionki?

Kto naraża nasze zdrowie…

Dlaczego brak jest szczepień w Kętrzynie?

Opublikowaliśmy również link do prywatnej strony internetowej, pomocnej w znalezieniu punkt szczepień i rodzaju szczepionki. Burmistrz, starosta i dyrektor szpitala nie udostępnili tego linku. Nie potrafią, czy nie chcą?

 

[1] Potok składniowy - tendencja do luźnego, niepełnego porządkowania wyrazów pod względem logiczno-syntaktycznym.

 

 

 

 

Spis treści