Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Burmistrz się wstydzi

Burmistrz Ryszard Niedziółka podczas dyskusji nad uchwałą o wystąpieniu ze Związku Miast Polskich tłumaczył się:

- Dla mnie jest wstyd i powiedziałem o tym wczoraj profesorowi Porawskiemu. On się pytał, dlaczego ja się do nich nie zwróciłem o ich stanowisko. Ja mówię, że nie zwracałem się, bo mi jest wstyd.

Przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Rypina odpowiedział:

- ...zdumiały mnie słowa burmistrza Kętrzyna, który mówi , że się wstydzi. Panie burmistrzu, ja się wstydzę za pana przed wojewodą, że podpisał pan umowę i jej nie zrealizował[1]. Tego należy się wstydzić, proszę pana. Panie burmistrzu, jeżeli chodzi o wyjście z tego związku to ta uchwała (…) jest pochodną tego, że pan ignoruje radnych Rady Miejskiej.

10 lutego radny rady miejskiej złożył do pana zapytanie: Jakie są koszty funkcjonowania Związku Miast Polskich i jakie są wymierne korzyści odstąpienia z tego związku?

Pan panie burmistrzu odpisuje: w związku z Covidem przedłużam termin odpowiedzi do 24 marca. Co się okazuje 24 marca? Pan radny otrzymuje odpowiedz, w której dostaje koszty funkcjonowania... A jaka jest odpowiedz na wymierne korzyści? Pan burmistrz wniosek radnego zakwalifikował jako wniosek o udostępnienie informacji publicznej i odpowiada że:

w ramach udzielania informacji publicznej nie może odpowiedzieć, ze względu na to, że na zdarzenie przyszłe, w ramach informacji publicznej, się nie odpowiada (…)

Już od kilkunasty miesięcy dopominamy się od pan burmistrza, że w ramach sprawozdań z działalności między sesjami, żeby pan burmistrz informował radnych, co się wydarzyło.

R. Niedziółka:

- Jest mi dalej wstyd, bo to pewnym momencie świadczy o tym, że my nie chcemy słuchać doświadczeń innych. I o to mi chodzi i w związku z tym nie chcemy się uczyć chyba też tak. Tak to wygląda. Stąd moje zaskoczenie i taka trochę dziwna reakcja, ale drodzy państwo, to nie jest tak, że my jesteśmy pępkiem świata, my wiemy wszystko najlepiej i my sobie poradzimy…

[1] Przewodniczący Rafał Rypina przypomniał burmistrzowi Niedziółce o utracie 7 milonów zł dofinasowania na przebudowę ulicy Ogrodowej.

Ciąg dalszy nastąpi...

 

 

 

 

 

Spis treści