Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Osiedle Moniuszki wybrało już członków rady. Okazało się, że najwięcej głosów dostali kandydaci z "listy 8 nazwisk prezesa”? Obecnych było niecałe 70 osób. Prezes spółdzielni do tej pory nie zaprzeczył, że ta lista istnieje. Czy pozostali członkowie już wiedzą, że będą ich reprezentować "ludzie prezesa"?

Do paradoksu doszło, gdy głosowano czy w budynku na Osiedlu Sikorskiego założyć w łazienkach grzejniki z podzielnikami? Po to,  aby poprawić ogrzewanie i płacić mniej, ponieważ mieszkający tam, w większości emeryci, płacą za dużo o 200 zł rocznie. Mieszkańcy z Moniuszki zdecydowali, że nie! Kilkudziesięciu mieszkańców Moniuszki, których namówił do tego prezes spółdzielni, zdecydowało, że nie chcą założyć tych grzejników. Według nich emeryci z Sikorskiego mają dalej płacić drogo?

Członkowie spółdzielni, z Osiedla Moniuszki, zdecydowali za to, że wybudują  kotłownie gazowe i docieplą budynki gdzie mieszkają wiceprezesi spółdzielni, by oni i ich znajomi płacili mniej za ciepłą wodę i ogrzewanie. Zdecydowali za prawie tysiąc nieobecnych, że zrobią to z pieniędzy płaconych przez całe osiedle na fundusz remontowy! Czy członkowie nieobecni wiedzą już, że zamiast remontów w swoich budynkach będą finansować cudze? Czy na tym polega "idea spółdzielczości nowego prezesa"? Biedniejsi finansują bogatszych? 

Czy mieszkańcy Sikorskiego upomną się o swoje prawa i o swoje pieniądze, dowiemy się w piątek 2 czerwca 2017 r. po Walnym Zgromadzeniu Osiedla Sikorskiego.

 

 

 

   Kętrzyn bez cenzury  

Spis treści