Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa powodują, że większość osób nie spędzi tegorocznych świąt w gronie najbliższych.

„Bezpośrednie spotkania z najbliższymi w czasie Świąt Wielkanocnych mogą doprowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa i śmierci wielu osób. Kontaktujmy się w tym czasie ze sobą, szczególnie z osobami starszymi, ale zdalnie” – przestrzegał minister Szumowski.

Przypomnijmy, że choroba COVID-19 może przebiegać całkowicie bezobjawowo. W tym czasie możemy zarażać innych. To jest poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia członków naszych rodzin. Zwłaszcza podczas spotkań przy pełnym bliskości i serdeczności świątecznym stole.

Rozwiązaniem są spotkania zdalne wykorzystywane dotychczas w biznesie, konferencjach i szkoleniach a obecnie również w zdalnym nauczaniu dzieci i studentów.

Zespół specjalistów z Centrum Technologii Cyfrowych, pracowników Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, przygotował praktyczny kurs „Jak przygotować i prowadzić spotkania zdalne”. Naukowcy postanowili podzielić się zdobytym doświadczeniem, ponieważ od kilku lat korzystają ze spotkań zdalnych w swojej pracy naukowo badawczej. Obecnie prowadzą oni zdalne zajęcia ze swoimi studentami. Jednym z członków zespołu jest były mieszkaniec Kętrzyna - dr hab. inż. profesor Politechniki Gdańskiej, absolwent Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego z 1996 roku.

Poradnik Webinarowy jest dostępny na stronie internetowej

https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/course/view.php?id=4547  

a my dla wygody naszych czytelników przedstawiamy go w załącznikach PDF: 

Poradnik Webinarowy PG - spis treści

Poradnik Webinarowy PG - cały kurs

Foto: eti.pg.edu.pl/galeria

 

 

Spis treści