Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Komentarz do wniosku o odwołanie starosty Niedziółki

 Wniosek o odwołanie starosty Niedziółki [tekst poniżej], został odczytany, podczas sesji rady powiatu, w dniu 25 stycznia 2018 r. Podpisało go pięciu radnych powiatu z Klubu PSL. Przewodniczącą Klubu PSL była radna Aneta H.

 Po wygraniu wyborów na burmistrza R. Niedziółka zwolnił z pracy radnych, którzy podpisali wniosek, tych którzy pracowali w miejskich jednostkach organizacyjnych.

 Była radna pani Anetą H., nie pracowała w jednostce podległej burmistrzowi. Prowadziła w mieście przedszkole niepubliczne. 

 Co Niedziółka zrobił, z byłą radną, przewodniczącą Klubu PSL w radzie powiatu, która podpisała wniosek o jego odwołanie? 

 Tą radną, która głośno uzasadniała konieczność odwołania starosty Niedziółki?

 Tą radną, która namawiała do odwołania innych radnych i sama głosowała za odwołaniem Niedziółki?

 

 Burmistrz NIedziółka oddał jej, w 2020 r., bez przetargu(!), dwa następne przedszkola do prowadzenia (i do zarabiania pieniędzy).

 Następnie, w lipcu 2021, burmistrz Niedziółka ogłosił przetarg na dalsze prowadzenie jej przedszkola na 10 lat. Ustalił kryteria przetargu ponad wymagania ustawy. Te kryteria spełniała akurat pani Aneta H. Czy to był przypadek, czy celowe działania?

Kto wygrał przetarg?

Oczywiście, pani Aneta H.

Załączniki  do przetargu nagle zniknęły z podstrony "Przetargi", umieszczonej na stronie internetowej BIP miasta Kętrzyn. 

Są ukryte, pod anonimowym tytułem, w innej podstronie.

 

Czy  ktoś jest  w stanie  to wytłumaczyć?

Czy w tej sprawie wiadomo, o co chodzi?

 

 

 

 

Spis treści