Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Co się działo w Spółdzielni?
Cz.1
 
Sytuację prawną[1] zarządu spółdzielni przedstawił Stanisław Kulas, członek Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier w Kętrzynie.
Część 1. wypowiedzi podczas 78 Sesji Rady Miasta w Kętrzynie, w dniu 26-10-2023 r.

Dzień dobry. Szanowni państwo, kilka spraw wymaga sprostowania i wyjaśnienia.

I zacznę od tych spraw formalnych, co się dzieje w Spółdzielni? Otóż, pan Powroźnik jest cały czas członkiem zarządu, cały czas i nie było żadnej uchwały o jego odwołaniu.

To, co sobie napisali pracownicy spółdzielni i potwierdził pan Książek, to jest nieprawda. Z dokumentów sądowych wynika jasno, pan Powroźnik jest cały czas członkiem zarządu.

Gdy pan Książek złożył wniosek o wykreślenie [z zarządu] Powroźnika i Nahornej , ja złożyłem wniosek do sądu przekazując dokumenty [potwierdzające], że to jest nieprawda. Sąd przyznał mi rację na podstawie tych dokumentów.

W sprawach sądowych w Krajowym Rejestrze Sądowym jest w tej chwili 5 spraw. O wyznaczenie kuratora, o wykreślenie osób itd. To jest na bieżąco monitorowane.

Został złożony ostatni wniosek osiemnastego [18-10-2023 r.], czyli w dniu, kiedy napisana została rezygnacja [przez prezesa Książka]. Została złożona na dziennik i potem schowana [przez prezesa], by nikt o tej rezygnacji nie wiedział. W tym samym dniu [został wysłany] wniosek do sądu o wyznaczenie kuratora.

Ponieważ rezygnacja jest z dniem trzydziestego pierwszego [31-10-2023 r.], a musi być co najmniej dwóch członków zarządu, wobec tego z dniem 31 nie będzie zarządu. Będzie kurator. Oczywiście jeżeli sąd go zdąży, w tym czasie, wyznaczyć[2]. Jeżeli nie zdąży wyznaczyć, kuratora nie będzie, będzie wyznaczony później.

Oprócz tego prowadzone są się dwie sprawy w sądzie okręgowym. Pierwsza sprawa w sądzie okręgowym z ubiegłego roku, złożona przez jednego członka spółdzielni, pana Jarosława S., który kilka dni po walnym zaskarżył wybór, między innymi rady nadzorczej i do tego zaskarżenia pan Książek z panią Nahorną przychylili się [uznając], że oni też uważają, że rada nadzorcza została wybrana nieprawidłowo.

Sędzia wydał zabezpieczenie, to zabezpieczenie zostało uchylone 14 kwietnia [2023 r.] i jest w tej chwili w zażaleniu. Zarząd w tej chwili jest,  pan Książek i pan Powroźnik, do [31-10-2023 r.] Potem zarządu nie ma.

KBC

[1] Stan prawny na dzień 26-10-2023 r.

[2] W dniu 3-11-2023 o godz. 9:20 nie było informacji o powołaniu kuratora. 

 

Dlaczego Książek i jego prawnik

nie zadbali o powołanie kuratora dla Spółdzielni

we właściwym czasie?

 

 

 

 

Spis treści