Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Niedziółka na kwarantannie. Napisał:

Środa, 4 listopada 13:56 „w związku z tym, że miałem kontakt z jednym miejskich radnych, u którego wykryto COVID-19, udałem się na kwarantannę. Pamiętajcie, żeby uważać na siebie. Dużo zdrowia wszystkim”

21 października 20:39 „Wszyscy śledzimy to, co dzieje się w naszym kraju w związku z COVID-19. Naprawdę nie ma żartów, musimy być odpowiedzialni za innych i siebie. Apeluję do mieszkańców naszego miasta o przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa, zakrywanie ust i nosa a tych, którzy mogą o pozostanie w domach.”

Burmistrz zadbał o siebie. Zabezpieczył się: „udał się na kwarantannę”. A co z innymi? Z radnymi miasta, urzędnikami i mieszkańcami, panie burmistrzu?

W ich imieniu zadam kilka pytań:

1. Czy radni, urzędnicy i mieszkańcy powinni wiedzieć, u którego radnego wykryto chorobę COVID-19 ?

2. Od kiedy radny, zakażony koronawirusem SARS-COV-2, miał objawy chorobowe COVID-19: gorączkę, kaszel, objawy zmęczenia, ból mięśni, ból gardła, ból głowy, utratę smaku lub węchu?

3. Czy radny był obecny na sesji rady miejskiej 29 października? Czy to prawda, że już wtedy był zakażony koronawirusem SARS-COV-2 ?

4. Czy miał pan kontakt z tym radnym przed sesją czy po sesji rady miejskiej? Ile razy i w jakich dniach?

5. Czy radny powiadomił pana przed sesją rady miejskiej, że miał kontakt z osoba zakażoną? Czy powiedział kiedy i z kim?

6. Czy zakażony radny miał kontakt z innymi pracownikami urzędu miasta? Z jakimi i kiedy?

7. Dlaczego na stronie Urzędu Miejskiego w Kętrzynie nie ma informacji: o pańskim kontakcie z chorym na COVID-19 radnym i o pańskiej kwarantannie?

8. Czy powiadomił pan sanepid o podejrzeniu ogniska koronawirusa SARS-COV-2 i konieczności przeprowadzenia wywiadu środowiskowego?

I niech pan przestanie ściemniać, odpowie, bo sprawa jest poważna. Chodzi o ludzkie życie.

Informacja ze strony

https://www.gov.pl/web/koronawirus/mialem-kontakt-z-osoba-zakazona--co-dalej

 

Kilka informacji ze strony internetowej  

https://www.medonet.pl/zdrowie,koronawirus-sars-cov-2---slowniczek-pojec--ktore-warto-znac,artykul,70847711.html

„COVID-19 to nazwa choroby układu oddechowego wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Za główne objawy schorzenia uważa się gorączkę, suchy kaszel i problemy z oddychaniem (duszności), dość powszechne jest też zmęczenie i bóle mięśni. Rzadziej pojawiają się też inne symptomy, w tym biegunka, ból gardła czy katar. Wspomniane objawy różnią się nasileniem u różnych pacjentów. W niektórych przypadkach infekcja rozwija się praktycznie bezobjawowo.

Choroba COVID-19 ma łagodny przebieg u ok. 80 proc. chorych – objawy nie są wtedy nasilone i przypominają przeziębienie. W pozostałych 20 proc. przypadków obserwuje się ciężki przebieg choroby i podwyższone ryzyko powikłań w postaci zapalenia płuc, ostrej niewydolności oddechowej czy sepsy. Takie powikłania stanowią szczególne zagrożenie dla osób starszych, cierpiących na choroby przewlekłe lub niedobory odporności. Obecnie statystyki wskazują, że śmiertelność z powodu COVID-19 wynosi ok. 2–3 proc.”

 

 

Spis treści