Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

 11 tłustych kotów 

- Te liczby są subiektywne, tak zmanipulowane, że pani wypowiedź  powinna się tak zakończyć: „ A nam się po prostu to należy” – powiedziała radna Helena Szymkiewicz, po nieudolnym uzasadnianiu podwyżki diet, przez radną Zofię Waszkiewicz.

- Nie, nam się nie należy – mówiła radna Helena Szymkiewicz

-  Tak wysokie podwyżki diet nam się nie należą, bo diety, to nie jedyne źródło utrzymania. My wszyscy mamy, czy to emerytury, czy pensje, dlatego mamy z czego żyć.  Reprezentujemy mieszkańców, a diety, to jest taki dodatek.  Uważam, że ten dodatek w tym przypadku jest za duży.

- Mieszkańcy widzą, że niewiele to miasto otrzymuje z budżetu na który oni się składają w podatkach. Coraz mniej mieszkaniec otrzymuje z tego budżetu, więc nie stać nas na te podwyżki, tym bardziej, że diety jest kwota, którą przejemy. Będą to kwoty do przejedzenia, a wcześniej mówiliście, że nie wolno nam przejadać pieniędzy z budżetu.

- Trzeba inwestować w miasto i dawać mieszkańcom to, na co zasłużyli. Jeżeli my mamy przejadać i zadowolić się tym, że nam radnym będzie lepiej się żyło, tylko nam radnym, to spójrzmy na ten budżet.

- Braliście kredyty. Podnieście podatki, o 30 %. Łataliście budżet w ostatniej chwili. To już teraz, dzisiaj, jesteście tak bogaci, że możecie sobiee pozwolić na ten luksus? Chyba nie.

- A po drugie, czy pytaliście mieszkańców, jak naprawdę oni nas tak oceniają? Jak oceniają naszą pracę? Czy tak dobrze, że możecie sobie taką podwyżkę zafundować? Śmiem sądzić, że  chyba niewielu mieszkańców było by za tym, żeby dać taką dużą podwyżkę.

- Uważam i powiedziałam to już na komisji:

zrobiło się takich 11 tłustych kotów.

Dlatego, że myślą o swoim dobru, aby swoje prywatne sprawy…

W tym miejscu przewodniczący Dariusz Duczek [który prawdopodobnie uznał, że to nim mówiła radna] grubiańsko przerwał radnej - Do rzeczy, te Pani słowa są niepotrzebne. Do rzeczy, proszę do uchwały.

Radna Helena Szymkiewicz - Już kończę. Chciałabym się przy okazji dowiedzieć, konkretnie, bo tu jest napisane, że przy ustalaniu diet radnych, rada ma obowiązek wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców danej gminy. Chciałabym się dowiedzieć: ilu tych mieszkańców będzie się składało się na te podwyżki diet radnych, które uchwalicie?

Ilu   konkretnie   mieszkańców

złoży się na te wasze podwyżki?

 

 

 

 

Spis treści