Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

- Budżet poprę tylko dlatego, że w mojej ocenie miasto powinno mieć budżet – mówił radny Zbigniew Nowak. [Link do wypowiedzi tutaj]

Poprę, żeby mieszkańcy mieli zrealizowane to, o co proszą od lat proszą, kawałek ulicy. Złożone przez radnych wnioski poprę, bo to zwiększa komfort życia mieszkańców.  

Dlaczego ten budżet jest trudny? Nie trzeba było wcześniej akceptować wydatków na biuletyn telewizyjny. Nie trzeba było akceptować takiej polityki kadrowej. Dzisiaj mamy kilkadziesiąt tysięcy złotych mniej z podatku od osób fizycznych – mówił dalej radny.

Mówiłem, że trzeba zatrudniać naszych mieszkańców, bo z ich podatków jest nasza dieta i wynagrodzenie burmistrza.

Nie trzeba było akceptować tej rozrzutności, bo dobry gospodarz myśli o przyszłości, zwłaszcza, że pani skarbnik ostrzegała burmistrza i radnych, że będzie gorzej. Nie akceptujmy bezkrytycznie wydatków burmistrza. Pytajmy czy wydatek jest konieczny. Liczę na racjonalną gospodarkę finansową, bo czasy będą jeszcze trudniejsze. Powinniśmy tak myśleć o mieście, o naszych mieszkańcach, aby małymi kroczkami iść do przodu.

 

KBC  Dlaczego wpływy z podatku od osób fizycznych są mniejsze?

Burmistrz Niedziółka zatrudnia

naczelników i prezesów z obcych miast.

Te osoby podatki odprowadzają

w swoich miejscach zamieszkania,

czyli do budżetów obcych miast.

Niedziółka to fatalny zarządzający/ekonomista skoro wypłaca wynagrodzenia z naszego budżetu a podatki od tych wynagrodzeń trafiają do budżetów obcych miast.

Zatrudnieni przez niego obcy mają gorsze kwalifikacje i gorzej zarządzają. To szkodliwe dla budżetu miasta i mieszkańców.

Dlaczego Niedziółka zatrudnia gorszych?

Boi się lepszych od siebie?

 

 

 

 

Spis treści