Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Czy to hipokryzja burmistrza?

Czy może gł****a?

(Sesja 52. Cz.5.)

W punkcie 10., 52. sesji rady miejskiej „Odpowiedzi na zadane zapytania do Burmistrza Miasta.” Niedziółka, bezpośrednio po wystąpieniu radnego Tomasza Komorowskiego, mówił: [52. Sesja, czas 02:25:38]

- To, na tą odpowiedź pana radnego Komorowskiego, to nawet nie będę odpowiadał. Bo to, co jak pan sugeruje niektóre rzeczy, czy w jaki sposób pan pyta, świadczy tylko o tym, że nie wie pan, jakie zadania wykonuje urząd miasta.

- Pan ocenia radnych – odezwał się głos z sali.

- Słuchaj człowieku. Czy ja przerywałem? – gwałtownie i arogancko odpowiedział Niedziółka, któremu ponownie puściły nerwy.

- Nie jest pan od oceny - ripostowali radni.

- Tego typu pytania sugerują – kontynuował Niedziółka - że tutaj coś ukrytego próbujemy zrobić (…)

W punkcie 13., 52. sesji rady miejskiej Wolne wnioski, informacje, oświadczenia.” [52. Sesja, czas 02:38:20] Niedziółka wrócił do głosowania uchwały budżetowej. Mówił, że z tego powodu nie będzie: laptopów, ogrodu ekologicznego, pieniędzy na zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy, przetargu na sprzątanie Kętrzyna, podwyżek wynagrodzeń…  

- Ja przypomnę mieszkańcom, wszystkim, którzy, nazwiska i imiona tych radnych, którzy to tak głosowali – zakończył Niedziółka.

Pan wymieni nasze nazwiska i zrzuci wszystko na nas? - dopytywał radny Zbigniew Nowak.

- To proszę do tych nazwisk dopisać; ulicy Ogrodowej nie zrobiliśmy w 2020 - 2021 roku, bo ja [burmistrz Niedziółka] zawaliłem.

[KBC: Przypomnijmy, że burmistrz Niedziółka podpisał umowę na 14,3 mln zł dofinansowania do przebudowy ulicy Ogrodowej i rozbudowę ulicy Górnej, w której zobowiązał się do ogłoszenia przetargu w ciągu 30 dni. Następnie zapomniał o tym i nie dopilnował terminu przetargu. Pisaliśmy o tym w artykułach: Czy Ogrodowa jest pechowa? Czyli; zawinił Nieudacznik? oraz Utrata 14 milionów, to wina burmistrza Niedziółki?]

Radny Rafał Rypina w swoim wystąpieniu oświadczył:

- Pan burmistrz, w mojej ocenie, używał półprawd. Nie jest prawdą, że tych środków nie będzie, bo w każdej chwili, na wniosek burmistrza może być zwołana sesja nadzwyczajna. To, co dzisiaj zostało nieuchwalone może być [na następnej nadzwyczajnej sesji nadzwyczajnej] przywrócone.  Były wątpliwości radnych, co do kwoty 40,5 tys. zł. Gdyby na przykład, tej kwoty nie było w projekcie, to taka uchwała mogłaby być podjęta.

KBC

Nieporadność burmistrza Niedziółki, przykłady:

1) Wiedząc, że na sesji nie ma jego 11 radnych Niedziółka powinien złożyć autopoprawkę wycofując sporne 40,5 tys. zł zakwestionowane przez radnego Zbigniewa Nowaka i 50 tys. zł zakwestionowane przez radną Helenę Szymkiewicz. Pozostałe sprawy dotyczące m.in. laptopów, uchodźców i podwyżek wynagrodzeń nie budziły wątpliwości radnych i byłyby wtedy uchwalone.

2) Niedziółka powinien wcześniej dopilnować, aby na sesji było jego 11 radnych. Jeżeli nawet tego dopilnować nie potrafi, to oznacza, że jest nieudolnym menadżerem. Ma już wiek emerytalny i powinien zrezygnować z przerastającego go teraz stanowiska burmistrza.

 

PS

Pytamy burmistrza, czy to prawda, że powiedział do jednego z radnych: Bierz kurtkę i spier****?

 

 

 

 

Spis treści