Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Kto kasuje komentarze

(cz.2.)

=> aby ukryć prawdę?

 

Portal Facebook  Magna Masuria, w dniu 29 maja 2023 r., skasował komentarze portalu Facebook Kętrzyn Bez Cenzury oraz portalu Facebook Stowarzyszenie Mieszkańców MPD.

Pisaliśmy o tym w poprzednim artykule Kto kasuje komentarze? (cz.1.) => na Facebooku. Po ponownym wpisaniu komentarzy możliwość oglądania strony i wpisywania komentarzy została zablokowana. 

Portal Facebook Kętrzyn Bez Cenzury oraz Stowarzyszenie Mieszkańców MPD  nie mogą teraz sprostować nieprawdziwych informacji zamieszczanych przez Magna Masuria działający pod adresem https://www.facebook.com/Infoketrzyn24

*

W następnym dniu, 30 maja 2023 r., o godz. 12:15, Stanisław Kulas zamieścił komentarz na stronie internetowej Magna Masuria działającej pod adresem https://info-ketrzyn24.pl, w artykule "Winni się tłumaczą"

"Stanisław Kulas pisze:

30 maja 2023 o 12:15      Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który bedzie widoczny po jego zatwierdzeniu.

Członkowie Spółdzielni złożyli juz cztery wnioski o zwołanie Walnego Zgromadzenia. Podczas składania czwartego wniosku, w dniu 24-05-2023 r., członkowie Spółdzielni zażądali od prezesa Książka odpowiedzi: Kiedy będzie Walne Zgromadzenie SM Pionier? Książek nie odpowiedział i zaproponował spotkanie dopiero w poniedziałek o godz. 13:00. Na spotkanie z członkami Spółdzielni: Stanisławem Kulas, Władysławem Zareckim i Henrykiem Gienieczko przyszli: Książek, Nahorna i pracownica działu członkowskiego. Książek i Nahorna oświadczyli, że Walne Zgromadzenie odbędzie się do końca czerwca. Członkowie Spółdzielni zażądali, aby obydwoje poświadczyli to na piśmie. Książek  i Nahorna odmówi podpisania oświadczenia, że zwołają Walne Zgromadzenie. Nie udzielili również odpowiedzi na kilkakrotnie ponawiane pytania o konkretny termin zwołania walnego zgromadzenia. Próbowali oskarżać poprzednią radę nadzorczą(?) o to, że to ona powinna wcześniej zażądać(?) zwołania Walnego Zgromadzenia. Nie chcieli odpowiedzieć na pytanie: dlaczego zwolnili długoletnich pracowników? Potem zaczęli obrażać przybyłych członków Spółdzielni. Na propozycję członków Spółdzielni, aby prezes zaprosił pozostałych członków rady nadzorczej i powiedział im wszystko osobiście, Książek nie odpowiedział."

Komentarz nie został zamieszczony a Stanisław Kulas otrzymał o godz. 12:46 SMS o treści:

 

"Kacper J., godz. 12:46 - Składanie oficjalnych oświadczeń w komentarzach, czy za pośrednictwem artykułu na profilu Facebook czy stronie www jest objęte opłata ustalana indywidualnie z redakcją. W innym wypadku różnego rodzaju próby publikacji bez zgody redakcji będą blokowane. 

Stanisław Kulas, godz. 12:57 - To moje prywatne oświadczenie.

Kacper J., godz. 12:59 - Niech się pan już nie poniża, to samo na Kbc, traktuje to jako oficjalne oświadczenie.

Stanisław Kulas, godz. 13:00 - W takim razie jaka jest opłata?

Kacper J., godz. 13:25 - Komentarz z oświadczeniem 1500 złotych, artykuł nie wchodzi w rolę 3/4 członków Stowarzyszenia nie wyraża zgody na publikację artykułu." 

Stanisław Kulas szybko przeliczył:

1500 zł podzielone na 157 wyrazów daje 9,55 zł za 1 wyraz.

1500 zł podzielone na 1114 liter daje 1,35 zł za 1 literę.

- Teraz rozumiem dlaczego jest tak mało komentarzy - pomyślał.

- Jeśli każdy musiałby tyle płacić...?

- A co ma zrobić ktoś, gdy przez nieuwagę zamieści komentarz, a potem otrzyma rachunek...?

*  *

2 czerwca 2023 r. były jeszcze dwie próby zamieszczenia komentarza:  

O godz. 8:24 pod tekstem: Kto zwróci pieniądze za Powroźnika

 

O godz. 8:34 pod tekstem: Winni sie tłumaczą

 

I co sądzić o takim postępowaniu skoro:

Kacper J. cenzurowaniem komentarzy

ogranicza konstytucyjną wolność wypowiedzi?

  

 

 

 

Spis treści