Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

To jest haniebne!

48 Sesję Rady Miejskiej w Kętrzynie, podsumowała Pani Maria Skibińska, mieszkanka Kętrzyna, przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Kętrzyna.

- Jestem ogromnie zasmucona. Jestem nie tylko zasmucona ale zgorszona. Jak można zlekceważyć ludzi, którzy zdobyli ponad 400 głosów w naszym mieście. Niektórzy z państwa zdobyli 50, pięćdziesiąt parę. Link do wypowiedzi https://www.facebook.com/watch/?v=224809583136603

Nie rozumiem, po co jest dzisiejszy cyrk. Bo dla mnie to jest cyrk. Macie przewagę [radnych]. Macie 11 do 10. Więc jaki jest sens odwoływania pana Rafała? Odwoływania pani Wioletty?

Przecież to jest dla mnie śmieszne.

- A ja - podniesionym głosem przerwał wypowiedź mieszkanki przewodniczący Duczek – proszę, żeby pani oświadczenie złożyła we własnym imieniu dotyczącym spraw ważnych, a nie interpretacji tego, co czyni rada. Rada ma prawo, w swoich strukturach zrobić zmiany, bez względu na to, czy się podoba to komuś, czy nie. Tak, że bardzo proszę, żeby pani nie robiła oceny tego, dobrze? - zakończył pouczający tonem.

 

- Chwileczkę, ja się odnoszę do tego, co dzisiaj tutaj zaobserwowałam – mówiła dalej Pani Maria Skibińska.

- Jestem przedstawicielką [Towarzystwa Miłośników Kętrzyna], właściwie nie będę mówiła o swoim towarzystwie.

Jestem mieszkanką Kętrzyna. Obserwuję co się dzieje. I dla mnie, tego typu zachowania są naganne. Nie będę używała mocniejszych słów.

Konstatuję z rozpaczą i ze zdumieniem, że niektórzy państwo zmieniają barwy dla bardzo prozaicznego powodu.

Dla pieniędzy.

To jest haniebne!

To jest po prostu coś, co się nie mieści w kanonach przyzwoitości.

 

KBC

Czy to brak elementarnego wychowania, a może zwyczajne ch..stwo, że przewodniczący Duczek butnie poucza mieszkankę, co ma mówić? 

Przecież jego zadaniem jest wyłącznie organizowanie pracy rady i prowadzenie sesji [art. 19 ust. 2 u.s.g.]. Ma obowiązek udzielenia głosu radnym i mieszkańcom. Za to mu zapłacili na stanowisku przewodniczącego.

Ocenę moralną jego postępowania, w imieniu kętrzyńskich wyborców, wystawiła mu mieszkanka Kętrzyna.

PS

O przejściu radnych opozycji, tych popierających poprzedniego burmistrza, do podpierania obecnego burmistrza, o nowych stanowiskach w radzie miejskiej, pisaliśmy wcześniej w tekstach:

Pieniądze droższe od słowa? 

I tu się sprzedają. I tam się sprzedają.

4 płatne funkcje dla (niby)opozycji?

Płatne funkcje i brak kontroli?

Niedziółka zrywa koalicję z PiS? Cz.2

Radni, komu ślubowaliście?

 

 

 

 

Spis treści