Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Czy Ogrodowa jest pechowa?

Czyli; zawinił Nieudacznik?

Sierpień 2020 r. - Niedziółka ogłasza uzyskanie dofinansowania do przebudowy ulic: Ogrodowej i Górnej. Osobiście odpisuje umowę.

Wrzesień 2020 r. – Niedziółka zapomina ogłosić przetarg na przebudowę ulic: Ogrodowej i Górnej (chociaz termin przetargu zapisany był w umowie, którą Niedzióka podpisał!). Stracił dofinansowanie 14 300 000 zł i ukrywał to przed radą miejską i mieszkańcami. Pisaliśmy o tym w tekście:  Utrata 14 milionów, to wina burmistrza Niedziółki?

Październik 2021 r. – Dofinansowanie 8 450 000 zł z programu Polski Ład do przebudowy ul. Ogrodowej. Niedziółka dostał najniższe dofinansowania z programu Polski Ład z okolicznych miast powiatowych i gmin Powiatu Kętrzyn. Pisaliśmy o tym w tekście:  Porażka Niedziółki w pozyskiwaniu dofinansowania?

20 grudnia 2021 r. - Ogłoszenie przetargu na przebudowę Ogrodowej.

10 stycznia 2022 r. – Informacja z otwarcia ofert

28 stycznia 2022 r. – Rozstrzygnięcie przetargu. Wygrywa oferta z Olsztyna, miasta w którym poprzednio mieszkał i pracował zastępca.

4 lutego 2022 r. – Unieważnienie wyboru oferty z Olsztyna, z najniższą ceną.(?)

 

KBC

Przebudowa ulic: Górnej i Ogrodowej, to ponad rok opóźnienia i strata ponad 14 milionów dofinansowania, z powodu zaniedbań burmistrza Niedziółki. Przebudowa ul. Górnej zniknęła z budżetu miasta a na ul. Ogrodowej planowany jest kolejny "bubel".

Budowa Fabryki (tłoczni oleju) przez „Orlen-Południe”, to duża szansa dla rozwoju Kętrzyna i jego mieszkańców. Początkowo w sezonie do fabryki będzie dostarczane 1000 ton rzepaku na dobę i wywożone 600 ton śruty rzepakowej. Docelowo po rozbudowie dostarczane będzie 2400 ton rzepaku i odbierane 1440 ton śruty. W sezonie na ulicy Ogrodowej, zakładany jest duży ruch samochodów ciężarowych i ciężkich ciągników rolniczych z przyczepami.

Tymczasem Niedziółka planuje zawęzić ulicę Ogrodową, aby oprócz chodników dla pieszych zrobić miejsce na:  ścieżki rowerowe, co najmniej 60 szt. zatok parkingowych, zatoki autobusowe z peronami, zatokami i wiatami.

Dojazd do fabryki Orlenu zostanie bardzo utrudniony a w przypadku spiętrzenia dostaw lub awarii zablokowany. Czy Niedziółka powiadomił już Orlen, że utrudni im dojazd do ich nowej fabryki?

O wadach tego projektu pisaliśmy szczegółowo w tekście: 

Mógł być hit, będzie kit. (Cz.2)

PS

Pisaliśmy o tym również w tekstach:

Mógł być hit, będzie kit. (Cz.1)

Pechowa Ogrodowa, miała być dawno gotowa.

 

 

 

 

Spis treści