Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Studenci Politechniki Gdańskiej w zawodach bolidów

Świetne 14. miejsce w klasyfikacji ogólnej a w konkurencjach dynamicznych: Skid Pad (10. miejsce) i najtrudniejszej – Endurance (9.), to wyniki PGRacing Team w zawodach Formula Student w Varano de' Melegari we Włoszech w 2021 roku.  
Wyścigi Formula Student są zawodami dla zespołów inżynierskich wyższych uczelni z całego świata. Zespoły te samodzielnie konstruują bolid, a następnie konkurują z nim w kategoriach statycznych i dynamicznych z innymi drużynami i ich bolidami, mając do zdobycia łącznie 1000 punktów. Drużyna Politechniki Gdańskiej, zrzeszona wokół koła naukowego „Mechanik” na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, nosi nazwę PGRacing Team i od początku swojego istnienia może pochwalić się już piątym z kolei bolidem własnego pomysłu i konstrukcji.

 

Studenci pracują aktualnie nad nowym bolidem, który już w następnym sezonie wyruszy na tory w zawodach Formula Student. Będzie to przełomowy projekt zespołu. Stalowa rama zostanie zastąpiona nadwoziem z włókna węglowego. Grupa tworzy również nową geometrię zawieszenia, pakiet aerodynamiczny oraz zaawansowany układ telemetrii.

Źródło: Politechnika Gdańska / Aktualności

Bolid studentów PG kończy sezon sukcesem w zawodach Formula Student

 

 

 

 

 

Spis treści